Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Незабаром відкриється виставка про археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010—2012 років

5 березня 2013 року о 12 годині у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010—2012 років» та презентація книги С. Д. Панишка, О. Є. Златогорського «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010—2012 роках».

Протягом сезонів 2010—2012 рр. тривали археологічні дослідження ДП «Волинські старожитності» ДП «НДЦ «ОАСУ» ІА НАНУ.

В 2010 р. було проведено роботи з розкриття східної частини фундаменту замкових мурів. Знахідки княжих часів поряд зі стінами впевнено підтверджували високий статус міста, відображений у писемних джерелах. Поодинокі знахідки ХХ ст. вважались результатом перекопу, аж поки під кінець сезону не було виявлено поховання. Після розчистки верхніх кістяків стало зрозуміло, що їх десятки, і це лише на невеликій ділянці досліджень. України на городищі в м. Володимир-Волинський. Першочерговим завданням експедиції було дослідження замку Казимира, відомого в писемних джерелах, але прихованим нашаруваннями століть.

В 1997 році на городищі проводились ексгумаційні роботи львівським обласним товариством «Пошук» спільно з Володимир-Волинським історичним музеєм. Тоді дослідники дійшли висновку, що поховані є полоненими воїнами Війська Польського, розстріляними у 1939-1940 рр. підрозділами НКВС. З огляду на цей факт до робіт було запрошено польських дослідників з Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва на чолі з професором А. Колою. Міжнародною експедицією за два польові сезони ексгумовано останки близько 750 жертв розстрілів.

Організаторами виставки виступили Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський краєзнавчий музей, ДП «Волинські старожитності», Володимир-Волинський історичний музей. Виставка розповідає про результати ексгумаційних робіт протягом 2010—2012 рр., розкриває перед відвідувачами основні віхи історії ще одного великого замку на Волині та страхітливого злочину, прихованих від людського ока.

Прес-центр ДП «Волинські старожитності»

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Ви знаходитесь тут: Головна