Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Черговий випадок вандалізму по відношенню до археологічної спадщини у Чернігівській області

Голові Чернігівської облдержадміністрації

Звернення

ВГО „Спілка археологів України” вимагає від Вас терміново вжити заходів для припинення руйнування унікальної пам’ятки археології Чернігівщини на території Бобровицького району, захисту археологів Чернігівщини від бандитів, що репрезентують себе як генпідрядники та охоронці ТОВ „Земля і Воля”.
Бандити грубою силою почали чинити перепони та погрожувати фізичною розправою археологам, які зафіксували на пам’ятці археології ділянку, призначену для будівництва ТОВ „Земля і Воля.” Археологи, які здійснювали експертизу, були взяті в оточення „охоронцями” ТОВ „Земля і Воля” під керівництвом О.Дмитренка і утримувались силою до глибокої ночі.
На пам’ятці, всупереч чинному законодавству, незважаючи на всі заяви, продовжуються земляні роботи. Чи є на Чернігівщині державна влада? Хто захистить пам’ятку археології, яка взята на державний облік і під охорону держави ще у 1989 р. (№130). ВГО САУ залишає за собою право на звернення до відповідних правоохоронних структур.
Ми неодноразово наголошували на неналежній увазі або взагалі її відсутності у державних виконавчих і правоохоронних структур щодо археологічної спадщини. Прикро, але ми констатуємо таку ситуацію і надалі. Досвід європейських країн, які втратили більшість своїх археологічних пам’яток ще сто-двісті років тому під час індустріального буму, а зараз найжорсткіше із усієї світової спільноти захищають свою археологічну спадщину, показує, що найціннішою вона стає для суспільства під загрозою повного знищення. Зараз таке знищення загрожує археологічній спадщині України.

Голова правління, докт. іст. наук Д.Н. Козак
Секретар, канд. іст. наук Е.А. Кравченко

Акт щодо порушення пам'яткоохоронного законодавства та умов погодження проектної документації на будівельний об'єкт (скачати).

Доповідна записка щодо ситуації, яка склалась у зв'язку із проведенням наукової археологічної експертизи (скачати).

Фотографії (скачати).

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Ви знаходитесь тут: Головна