Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

16—17 листопада 2017 р. в Інституті археології НАН України відбулася Наукова конференція молодих вчених "Інтерпретація археологічних джерел: здобутки та виклики". Робота проходила за чотирма секціями: "Від каменю — до палеометалів", "Ранні номади та античний світ", "Слов’яни, середньовічні пам’ятки, козаччина", "Археологічні дослідження: сучасні методи та спадок попередників". Були заслухані доповіді, що охоплюють проблеми дослідження пам’яток України та суміжних територій в широких хронологічних межах (від середнього палеоліту до раннього Нового часу), а також — з історії археології та міждисциплінарного характеру. В роботі конференції взяли участь понад 50 науковців з Києва та регіональних установ. За результатами прийнята резолюція конференції. Рада молодих вчених Інституту археології НАНУ висловлює подяку за підтримку ініціативи проведення конференції Дирекції ІА НАНУ та Правлінню ВГО "Спілка археологів України", за організаційну допомогу — Л.В. Кулаковській та А.О. Корвіну.

Резолюція Наукової конференції молодих вчених "Інтерпретація археологічних джерел: здобутки та виклики":
На заключному засіданні конференції було постановлено:
1. Вважати проведену конференцію VII конференцією молодих вчених, а Раду Молодих Вчених Інституту археології НАН України 2017 року скликання — наступницею Ради Молодих Вчених Інституту археології АН УРСР.
2. Проводити конференцію молодих вчених раз на два роки. Проведення наступної конференції запланувати на осінь 2019 року.
3. В рік перерви між конференціями проводити польовий археологічний семінар молодих вчених на базі потужних археологічних експедицій.
4. Поглибити співпрацю з іншими науковими установами, зокрема природничого напряму, для проведення інтердисциплінарних досліджень.
5. Координувати комунікацію та наукову допомогу вищим навчальним закладам в регіонах, де є історичні факультети, але не вистачає фахівців-археологів. Запропонувати керівництву факультетів направляти студентів, які бажають спеціалізуватися по археології, в експедиції Інституту археології НАНУ. Оформити таке співробітництво договором про співпрацю.

За результатами проведеної конференції видано збірник "Інтерпретація археологічних джерел: здобутки та виклики. Матеріали наукової конференції молодих вчених. Горбаненко, С. А. (відп. секр.), Гречко, Д. С., Корохіна, А. В. (ред.-упоряд.). Київ: Стародавній світ, 2017. 168 с.", з яким можна ознайомитися за посиланням: http://www.vgosau.kiev.ua/load_period-sb/tezy_MU-net.pdf.

Оригінал новини на сайті Інституту археології.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Конференції Відбулась Наукова конференція молодих вчених «Інтерпретація археологічних джерел: здобутки та виклики»