Публікації

Руйнація скіфського городища

«Просто зараз на Полтавщині знищується унікальне за збереженістю городище скіфського часу», повідомляє Охоронна археологічна служба України.

Роботами з будівництва свердловини 60 Комишнянського НГКР, які виконує Філія Газопромислове управління "Полтавагазвидобування" АТ Укргазвидобування вже знищено понад 10.000 квадратних метрів об'єкта культурної спадщини. Більш ніж 200 метрів валу зрівняні з землею.

У відвалах зібрано фрагменти ліпних посудин, фрагменти скіфської пряжки та наконечники стріл (V—III ст. до н. е.), тощо. Городище знаходиться неподалік смт Комишня Миргородського району Полтавської області. Факт його руйнування виявлений експедицією Охоронної археологічної служби України 06.08.2020 року, про що невідкладно було повідомлено Укргазвидобування, Нафтогаз України, Департамент культури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Національна поліція України.

Вчора, 17 серпня, при спробі провести обстеження зруйнованої частини, археологи були недопущені на об'єкт та відтіснені охороною з автоматичною зброєю! З подій, що відбуваються, стає зрозумілим: забудовник не налаштований до конструктивного діалогу, а правоохоронні органи не квапляться виконувати свою роботу, тож запобігти подальшому руйнуванню може лише широкий суспільний резонанс.

Світлини з пам’ятки: facebook.com

Останнє оновлення на Середа, 26 серпня 2020, 22:55

Як Спілчани хочуть комунікувати? Результати анкетування

Упродовж другої половини липня 2020 року в межах проєкту «Посилення спроможності професійної спільноти задля адвокації археологічної спадщини України» проводилось опитування членів ВГО Спілка археологів України.

Цілями опитування були:
- визначення зручних для колег способів комунікації всередині спільноти;
- визначення важливих для членів Спілки інформаційних повідомлень;
- визначення потреби в регулярних оффлайн та онлайн зустрічах членів САУ;
- визначення потреби у навчальних заходах для членів САУ;
- отримання актуальних контактів членів Спілки для створення внутрішньої бази даних членів САУ.

Було отримано близько 90 відповідей, що складає майже половину відносно розісланої кількості анкет. Враховуючи польовий сезон, це можна вважати доволі високою активністю. Отримані відповіді дозволяють прослідкувати доволі чіткі тенденції у комунікаційних запитах спільноти (цифри закруглені):
більшість опитуваних отримує інформацію через офіційний сайт САУ (61 %);
ФБ сторінку САУ (62 %);
ФБ групу САУ (55%)
хоча, враховуючи існуючу наразі плутанину між цими ресурсами, до співвідношення двох останніх показників треба ставитися обережно;
через електронні листи від голів місцевих осередків отримує інформацію лише близько 1/3 опитаних (33 %)
це свідчить про низьку ефективність цього каналу, який досі вважався одним з основних засобів внутрішньої комунікації спільноти.

Переважна більшість (66 %) вважає, що отримує достатньо інформації про діяльність САУ.

Однак, це твердження входить в протиріччя з подальшими відповідями, а саме:
регулярні повідомлення про діяльність САУ хотіли б отримувати 94 % опитуваних.

Серед найзручніших способів внутрішньої комунікації були названі персональні розсилки на електронні адреси (72 %) та закрита ФБ група (66 %).
Наразі обидва канали є новостворюваними і ще не запрацювали повною мірою.

За змістом найактуальнішою інформацією для членів САУ є новини про діяльність САУ та анонси подій для професійної спільноти (по 87 %), а також інформація про можливості для членів професійної спільноти (79 %). Менш значущою, але все ж доволі високою, є актуальність інформації що містить розсилку драфтів різних документів від імені САУ (56 %) для їх обговорення в межах спільноти.
Така статистика свідчить про відсутність виразної потреби майже половини опитуваних членів САУ в обговоренні документів, що публікуються від імені Спілки, тобто активної включеності в її діяльність. Натомість потреба в отриманні інформації є набагато виразноішю.

Серед запропонованого переліку форматів зустрічей членів САУ, перевага віддається звичному формату — конференціям (70 %). Також високою є зацікавленість у регулярних зустрічах на рівні місцевих осередків (43 %) та зустрічей членів спільноти за тематичним принципом (58 %).

Високою є зацікавленість членів спільноти у підвищенні поінформованості через тренінгові курси по пошуку проєктного фінансування (68 %), проєктному менеджменту (47 %) та підвищенню рівня юридичної обізнаності (44 %).

Більшість опитаних (91 %) не заперечує, аби інформація про існуючі проєкти / професійну діяльність спілчан поширювалася у тому числі через канали комунікації Спілки. Однак приблизно половина з них (46 %) хоче, аби перед публікацією інформації це узгоджувалося з дослідником.
Тому важливо визначити яким чином має відбуватися це узгодження.

Позитивним можна вважати той факт, що 37 % опитаних готові долучитися до підготовки та обговорення Стратегії. Ще 52 % не визначилися, але просять включити їх до розсилки документа.

Серед пропозицій по покращенню внутрішньої комунікації цікавими / актуальними / новими є такі.
- Прохання налагодити чітку комунікацію із регіональними керівниками. І виходячи з цього дізнатися стан речей для подальших дій.
- Більше спілкуватися, обмінюватися досвідом, допомагати у справі збереження археологічної спадщини. Кажуть, зло більш організоване. Треба нам усім згуртуватися, щоб змінити ситуацію.
- Більше спілкування на вирішення спільних проблем та їх реальне вирішення.
- Активізуватись.
- Для того щоб комунікувати необхідно зрозуміти для чого ;).
- Створення закритих груп у мережі для обговорення всіх тематичних питань спілки. Більше інформації про спілку для всіх членів.
- Гарно побудовано запитальник для членів спілки! Подальше впровадження та розширення запропонованих форм комунікацій дозволить реалізувати сформульовані у проекті завдання. Бажаю всім нам успіхів!
- Викласти у закритій групі на сторінці САУ в мережі фейсбук перелік всіх членів САУ з електронними адресами.
- Наразі з внутрішньою комунікацією все добре.

Дякуємо усім, хто взяв участь у анкетуванні та повідомляємо, що у період між 17-м та 20-м серпня 2020 року у форматі zoom-конференції для членів спільноти буде проведена презентація нових способів та каналів внутрішньої комунікації, розроблених з урахуванням ваших пропозицій.

Слідкуйте за оголошеннями на ресурсах САУ: офіційній сторінці https://www.facebook.com/AssosiationArchaeologistsUkraine/ та дискусійній групі https://www.facebook.com/groups/171886782952909/


Проблеми збереження культурної спадщини — актуальна тема нашого сьогодення

Проблеми збереження культурної спадщини — одна з актуальних тем нашого сьогодення. Національний інститут стратегічних досліджень підготував змістовну аналітичну записку, в якій систематизовано найнагальніші проблеми інституційного, правового та організаційного характеру, що негативно впливають на реалізацію державної політики зі збереження та актуалізації культурної спадщини станом на 2019 рік.

«За даними Міністерства культури, в Україні налічується близько 130 тис. пам’яток культурної спадщини, проте до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено лише 7 % цих пам’яток і лише 9 % з них мають затверджені зони охорони»,

— в записці є й чимало цікавих кількісних показників. Читаймо аналітику тут: cutt.ly

Останнє оновлення на Середа, 29 липня 2020, 15:48

Анонс публікації результатів аналізу променевої кістки ворона з нарізками з мустьєрської стоянки Заскельна VI (Колосовська) в Криму

Нові дані про психологічну подібність неандертальців і сучасної людини: результати аналізу променевої кістки ворона з нарізками з мустьєрської стоянки Заскельна VI (Колосовська) в Криму

Аналіз променевої кістки ворона з рядом навмисних нарізок, проведений співробітниками нашого інституту разом з ученими з CNRS при університеті Бордо, Кембриджського університету та Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена, виявив об'єктивні, експериментально підтверджені, докази принципової подібності психологічних оцінок і нейромоторного контролю неандертальців і сучасної людини при створенні ритмічного, візуально завершеного, образу. Знахідка являє собою перший, відкритий на неандертальських стоянках, екземпляр пташиної кістки з модифікаціями, які можуть бути пояснені тільки усвідомленим прагненням створити символічний декорований об'єкт.

Публікація в PloS ONE: A Decorated Raven Bone from the Zaskalnaya VI (Kolosovskaya) Neanderthal Site, Crimea Ana Majkić, Sarah Evans, Vadim Stepanchuk, Alexander Tsvelykh, Francesco d'Errico.

Останнє оновлення на Середа, 29 березня 2017, 20:50

In Sclavenia Terra

Шановні колеги!

Найближчим часом з’явиться збірник наукових праць «In Sclavenia Terra». Видання здійснене за фінансової підтримки Спілки археологів України, а також Державного Історико-Культурного заповідника «Межибіж», Архітектурно-археологічної експедиції ІА НАН України та НДЦ «Рятівна археологічна служба».

Збірник підготовлено у відділі археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України за матеріалами доповідей учасників секції «Археологія доби середньовіччя на теренах України» міжнародної конференції, що відбулася в жовтні 2015 р. в місті Меджибіж. Конференція була присвячена пам’яті І.І. Винокура і об’єднана під назвою «Етнокультурні процеси на півдні Східної Європи у І тис. н. е.».

У збірнику надруковано статті, присвячені проблемам археології слов’ян другої половини І тис. н. е. на території півдня Східної Європи. Опубліковано нові матеріали археологічних розкопок, дано аналітичні дослідження окремих категорій матеріальної культури (амфори, прикраси, культові речі) та окремим сферам господарського життя давніх слов’ян. В анонсі подано коротку інформацію про зміст збірника, а також резюме статей та дані про авторів. Приймаються попередні замовлення на друковані версії збірника.

Це пілотний проект відділу: сподіваємося, що він знайде підтримку з-поміж авторів і читачів і стане започаткуванням серії видань з проблем слов’янської археології передодня утворення Давньої Русі.

З повагою, Ярослав Володарець-Урбанович, Сергій Горбаненко

Переглянути анонс збірника можна за посиланням: academia.edu

Останнє оновлення на Четвер, 16 лютого 2017, 01:49

Сторінка 1 з 7

Пошук

Контакти

Матеріали на сайт надсилайте на адресу: support@vgosau.kiev.ua
Ми в соцмережах
Ви знаходитесь тут: Наші новини Публікації