Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Гершкович Яків Петрович

ГЕРШКОВИЧ Яків Петрович (21.08.1953). Закінчив з відзнакою історичний факультет Ташкентського державного університету (1977). Наукова ступінь — кандидат історичних наук (1993), доктор історичних наук (2017), наукове звання — старший науковий співробітник (1999), провідний науковий співробітник Інституту археології НАНУ.

Працює в штаті Інституту археології НАН України з 1977 р. Брав участь у розкопках в різних областях України. Начальник експедицій: Донецької НВК «Археолог» при ІА НАНУ (1989—1993), «Ірей» ІА НАНУ (2011—2013), Нетішинської (1998, 2016), Донецької РАСУ та ОАСУ при ІА НАНУ (2017, 2018).

У сфері безпосередніх наукових інтересів:

Проблеми археології бронзового віку та перехідного періоду до раннього залізного віку: культурогенетичні процеси, вогнища культурогенезу та їх взаємодія; формування та культурна приналежність осередків металообробки Північного Причорномор’я та їх датування; порівняльний аналіз матеріальних комплексів археологічних культур та динаміка їх змін; мережа зв’язків Північної Євразїї та їх характер; відображення давніх ритуалів та звичаїв у матеріальних залишках. Проблеми перед- та постдепозійних змін культурного шару як ознака характеру тих чи інших типів давніх пам’яток. Проблеми історії науки та професійної етики археологів.

Автор понад 120 друкованих праць, включаючи дві монографії:

Гершкович, Я. П. 2016. Суботовское городище. Київ: ІА НАНУ.

Gerškovič, Ja. P. 1999. Studien zur spätbronzeitlichen Sabatinovka — Kultur am unteren Dnepr und an der Westküste des Azovschen Meeres. Berlin: Marie Leidorf GmbH. Archäologie in Eurasien, 7.

Учасник програми наукових обмінів ім. В. Фулбрайта (США), Німецької служби наукових обмінів (DAAD, ФРН).

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи