Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ми рекомендуємо

Ця рубрика створена для тих, хто цікавиться не лише археологією та найдавнішими етапами історії України. Ми вирішили вам порекомендувати кілька YouTube-каналів та освітньо-наукових проєктів, які і самі полюбляємо глянути, а подекуди й виступити.

Ведучий рубрики Я. Володарець-Урбанович

 

Історія без міфів

YouTube-Канал "Історія без міфів" із головним спікером Владленом Мараєвим розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан". Так що пропонуємо вам підписатися на YouTube-канал та натиснути "дзвіночок", щоб не пропустити нові відео на каналі, адже головне гасло каналу "Хай квітне український YouTube". Ви можете також підписатися на Історію без міфів у соціальних мережах (Інстаграм, Фейсбук та ін.).

YouTube
Інстаграм
Телеграм
Фейсбук

 

Локальна історія

Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних «подкастів» та «списків відтворення» про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо «усної історії» — свідчення живих очевидців різних подій. Так що пропонуємо вам підписатися на YouTube-канал та натиснути "дзвіночок", щоб не пропустити нові відео. Ви можете також підписатися на "Локальну історію" в у соціальних мережах (Інстаграм, Фейсбук та ін.).
Крім того, "Локальна історія" має свій власний мерч (який ведучий рубрики вже зацінив Подмигиваю)

Сайт
YouTube
Інстаграм
Телеграм
Фейсбук

 

УКУЛЬТУРА / UCULTURE

Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

УКУЛЬТУРА — це:

- українська культура від найдавніших часів до сьогодення,
- десятки лекцій та інтерв‘ю від професійних дослідників,
- інклюзивний підхід (аудіо-, відео- та текстовий формати),
- безкоштовний доступ до всіх матеріалів, відкрита бібліотека про культуру і не тільки.

На сайті слід зареєструватися для доступу. Тут ви можете переглянути лекції, інтерв’ю та матимете доступ до електронної бібліотеки.

Сайт
Фейсбук

 

Реальна історія

Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія. Цей канал створений для висвітлення реальних історичних фактів, щоб правильно розуміти все, що відбувається сьогодні. Канал досить "молодий", тож можна переглянути всі наявні відео, а далі підписатися, щоб не пропускати оновлень.

YouTube
Телеграм

 

WAS: Популярна історія

Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, визначні події.

Популярний сайт, що має безліч цікавих матеріалів для тих хто цікавиться історією. З середини 2021 р. було створено окремий YouTube-канал. Так що пропонуємо вам підписатися на «WAS: Популярна історія» в різних соціальних мережах аби не пропускати оновлень, а ще ознайомитися із вже завантаженим контентом.

Сайт
YouTube
Фейсбук
Телеграм
Інстаграм

 

Історичний вебінар \ Historical Webinar

Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин. Відповідальний за проведення і запис вебінарів — к. і. н. Владислав Яценко.

YouTube
Фейсбук
Телеграм

 

LIKБЕЗ. Історичний фронт

Цей просвітницький проєкт існує з весни 2014 року і об’єднує українських істориків. Метою проекту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

У проєкті беруть участь фахові історики з Інституту історії України НАН України, Історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Українського інституту національної пам’яті, інших університетів та історико-культурних установ кількох регіонів України.

Загалом у діяльності проєкту взяло участь більше 50 істориків та чимало громадських активістів і волонтерів. Але основа проєкту — близько 10 киян, які на волонтерських засадах започаткували LikБез та сприяли його розвитку.

Координатор проекту — Кирило Галушко.

Сайт
YouTube
Фейсбук

 

Legio Historica

Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням, а не долаючи бажання заснути. Команда переконана: історію можна знайти всюди, вона у під’їздах, світлинах з відпустки, улюблених рецептах, на подвір’ях будинків, в парках, у бабусиному селі. Про це йдеться у репортажах, спецпроектах, коментарях щодо найактуальніших баталій минулого. Історія — не тільки війни, уряди і президенти. Минуле — частина кожного з нас. Знайди свою історію разом з Legio Historica!

Також Legio Historica проводить історичні фестивалі, тож підписуйтеся на проєкт у різних соціальних мережах аби не пропускати ці події та мати можливість їх відвідати.

Сайт
YouTube
Фейсбук
Інстаграм
Телеграм

 

Світлотінь

Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube

 

Твоя підпільна гуманітарка

Цей проєкт не є власне історичним, а присвячений ширшому колу гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах. Тут цікаво розповідають про історичні постаті (про які ви могли навіть не чути, а вони таке робили…).

ТПГ піднімає чимало дискусійних питань, тож читайте коментарі й знаходьте однодумців! Зверніть увагу на те, як пропаганда калічила українську класику.

YouTube
Фейсбук
Телеграм
Сайт

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Проєкти Ми рекомендуємо