Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Публікації

Презентація збірника на пошану Юрія Полідовича

28 березня 2024 року у Скарбниці Національного музею історії України відбулася презентація наукового видання «Мистецька стилістика, техніка та змістовність за доби раннього заліза Євразії: На пошану Юрія Полідовича» за редакцією Станіслава Заднікова, Ірина Шрамко та Валентина Панковського.

Під час засідання, модератором котрого був сам Юрій Богданович, археологи та музейники з Києва, Харкова, Котельви / Більська мали змогу роздивитися щойно видану друком новинку під супровід вітань, вдячних слів та спогадів, що їх виголосили Л. С. Клочко, В. Б. Панковський, С. А. Скорий, О. Є. Фіалко, І. Б. Шрамко. Організаційно-технічне та інформаційне забезпечення події постійно здійснювали С. А. Задніков, І. І. Корост.

Подяка «БФ “Меценатська фундація OLOS”» за фінансову підтримку проєкту. Видання присвячено питанням скіфського звіриного стиля, а також археології, історії та культури Євразії IX ст. до н. е. — I ст. н. е.

Доступ до pdf книжки — за посиланням:
http://www.vgosau.kiev.ua/load_period-sb/Polidovych_2023.pdf.

Османська кав’ярня в Кам’янці-Подільскому

Вийшло друком видання, присвячене  дослідженню османської кав’ярні у Кам’янці-Подільскому. Цей унікальний комплекс було виявлено у 2016 році на Польському ринку. Ця книга — перший том із запланованого видання. В ньому наведено аналіз керамічних знахідок та опис польових досліджень кав'ярні.

Вітаємо автора, голову Хмельницького підрозділу Спілки, Павла Нечитайла та його колег з цим науковим досягненням!


Космос, археологія і правові засади

Малолітнева, В. К., Борисов, А. В., Гурова, А. М., Малишев, О. О. 2021. Аерокосмічний моніторинг археологічного ландшафту: правові та організаційні засади. Київ: Норма права, 210 с.

Спілка археологів України та окремі її члени повсякчас турбуються про охорону археологічної спадщини України. Особливо важливий аспект цієї роботи — питання налагодження системного моніторингу об'єктів археологічної спадщини. Не випадково, члени Cпілки — к. і. н. Артем Борисов та к. ю. н. Олександр Малишев стали учасниками дворічного наукового проєкту «Правові та організаційні аспекти використання аерокосмічної зйомки для дослідження й охорони археологічної спадщини України».


Микола Томенко про невідкладні заходи щодо захисту археологічної спадщини

Український політик та громадський діяч, ініціатор та організатор загальнонаціональних акцій «Сім чудес України», «Сім чудес Києва» та ін., культурологічного світоглядного веб-порталу «Рідна країна» Микола Томенко у дописі «Армія “шукачів скарбів” — мародерів старожитностей грабує Україну?» привернув увагу громадськості та можновладців до статей Семюеля Ендрю Харді та Анджея Якубовського щодо активізації тіньового ринку археологічних знахідок в Україні протягом останніх років.


Танатологія 4

У вільному доступі збірник статей і дискусій щодо археологічних досліджень поховань «Танатологія». Це свіжий номер електронного часопису "Місто: історія, культура суспільство".


«АРХЕОЛОГІУМ» 2020

Днями вийшов друком збірник матеріалів конференції для дітей шкільного віку та студентів перших курсів вищих навчальних закладів «АРХЕОЛОГІУМ».



Археологія для дітей

«Відкривачі праісторії: як працюють археологи» — нова науково-популярна книга Володимира Тиліщака, члена Київського обсласного підрозділу САУ.


АДУ 2018 і 2019

Шановні колеги!

Із радістю повідомляємо Вам, що до бібліотеки ІА НАН України надійшов тираж випусків «Археологічні дослідження в Україні» за 2018 і 2019 роки.

Зі змістом можна ознайомитись на сторінці АДУ.







Анонс публікації результатів аналізу променевої кістки ворона з нарізками з мустьєрської стоянки Заскельна VI (Колосовська) в Криму

Нові дані про психологічну подібність неандертальців і сучасної людини: результати аналізу променевої кістки ворона з нарізками з мустьєрської стоянки Заскельна VI (Колосовська) в Криму

Аналіз променевої кістки ворона з рядом навмисних нарізок, проведений співробітниками нашого інституту разом з ученими з CNRS при університеті Бордо, Кембриджського університету та Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена, виявив об'єктивні, експериментально підтверджені, докази принципової подібності психологічних оцінок і нейромоторного контролю неандертальців і сучасної людини при створенні ритмічного, візуально завершеного, образу. Знахідка являє собою перший, відкритий на неандертальських стоянках, екземпляр пташиної кістки з модифікаціями, які можуть бути пояснені тільки усвідомленим прагненням створити символічний декорований об'єкт.

Публікація в PloS ONE: A Decorated Raven Bone from the Zaskalnaya VI (Kolosovskaya) Neanderthal Site, Crimea Ana Majkić, Sarah Evans, Vadim Stepanchuk, Alexander Tsvelykh, Francesco d'Errico.







Авторські права і обов'язки

Шановні колеги!
Для того, щоб з друкованою продукцією все було гаразд, нам варто знати свої права і обов’язки.
Для уникнення небажаних ситуацій, а також для гарантії того, що Ваш науковий доробок буде доступний науковому загалу, слід укладати договори. Однак, їх слід не лише уважно читати, але й наполягати на внесенні до договорів детальних пунктів про обов’язкове виконання Законодавства України, а також відстежувати виконання пунктів договору належним чином:

Законодавство України із питань інтелектуальної власності (https://uk.wikipedia.org/wiki/Законодавство_України_із_питань_інтелектуальної_власності);
Закон України про авторське право і суміжні права (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3792-12);
Закон України про обов’язковий примірник документів (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/595-14);
Частина цього закону щодо обов’язкових примірників друкованих видань (http://www.ukrbook.net/obov_prym.html).

Дуже прошу поширювати цю інформацію.
З повагою, Сергій Горбаненко


Сторінка 1 з 3

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Новини Публікації