Спілка археологів України, Історико-культурний заповідник "Більськ", Громадська організація "Ветеранське об'єднання сприяння обороноздатності України" представляють проєкт "Археологічна школа для реабілітації ветеранів". Тут ветерани-археологи діляться зі «своїми» усім найціннішим: археологічна романтика польових робіт, прямий контакт з джерелами історії, постійне очікування відкриттів і наближення до тисячолітньої давнини, поряд з якою ми всі тимчасові.
В Історико-археологічному заповіднику «Більськ» планується створити музей під відкритим небом. Перед тим велика ділянка має бути досліджена. Археологічна школа на чолі з Денисом Гречком і Олексієм Крютченком проводить розкопки на цьому місці.
Керівники — доктор історичних наук і кандидат історичних наук і колишні учасники АТО. Вони й залучають усіх охочих побратимів, їхні родини і родини загиблих в АТО до археологічних робіт. За їхніми словами, вони навчають археологічних досліджень «під ключ»: від розкопок, розчищення, креслення до камеральної обробки матеріалів. Побратими та посестри беруть участь у дослідженні давніх поховальних і господарчих пам'яток.
І водночас такі роботи — це реабілітація для ветеранів. Бо участь в експедиції — це повне занурення в роботу фізичну й інтелектуальну. І що важливо — в компанії однодумців.
Відео-ролик про діяльність школи можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=yTvrh8Qt3cU
Також цьому присвячена стаття Оксани Расулової "Під поверхнею. Як археологія допомагає реабілітації ветеранів", з якою можна ознайомитись на сайті видання "Лівий берег".