Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Археологічна школа для реабілітації ветеранів

Спілка археологів України, Історико-культурний заповідник "Більськ", Громадська організація "Ветеранське об'єднання сприяння обороноздатності України" представляють проєкт "Археологічна школа для реабілітації ветеранів". Тут ветерани-археологи діляться зі «своїми» усім найціннішим: археологічна романтика польових робіт, прямий контакт з джерелами історії, постійне очікування відкриттів і наближення до тисячолітньої давнини, поряд з якою ми всі тимчасові.

В Історико-археологічному заповіднику «Більськ» планується створити музей під відкритим небом. Перед тим велика ділянка має бути досліджена. Археологічна школа на чолі з Денисом Гречком і Олексієм Крютченком проводить розкопки на цьому місці.

Керівники — доктор історичних наук і кандидат історичних наук і колишні учасники АТО. Вони й залучають усіх охочих побратимів, їхні родини і родини загиблих в АТО до археологічних робіт. За їхніми словами, вони навчають археологічних досліджень «під ключ»: від розкопок, розчищення, креслення до камеральної обробки матеріалів. Побратими та посестри беруть участь у дослідженні давніх поховальних і господарчих пам'яток.

І водночас такі роботи — це реабілітація для ветеранів. Бо участь в експедиції — це повне занурення в роботу фізичну й інтелектуальну. І що важливо — в компанії однодумців.

Відео-ролик про діяльність школи можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=yTvrh8Qt3cU

Також цьому присвячена стаття Оксани Расулової "Під поверхнею. Як археологія допомагає реабілітації ветеранів", з якою можна ознайомитись на сайті видання "Лівий берег".


Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Ви знаходитесь тут: Проєкти Археологічна школа для реабілітації ветеранів