Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Мироненко Людмила Володимирівна

МИРОНЕНКО Людмила Володимирівна (6.03.1990). Закінчила бакалаврат Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка у 2011 р. Після того була зарахована до магістерської програми «Археологія та давня історія України» Національного університету «Києво-Могилянська академія», яку успішно завершила в 2013 р. У цьому ж році вступила до аспірантури Інституту археології НАН України. Працювала науковим співробітником Центру археології Північного Лівобережжя імені Д. Я. Самоквасова (2013), бібліотекарем ІІ категорії Наукової бібліотеки НаУКМА (2013), а після завершення аспірантури у 2016 р. лаборантом, молодшим науковим (2016) та науковим співробітником (2017) відділу Наукові фонди Інституту археології НАН України.

З 2008 р. і по теперішній час постійний учасник Батуринської міжнародної українсько-канадської археологічної експедиції, де пройшла шлях від практиканта-землекопа до начальника розкопу. Також постійно приймає участь в археологічних експедиціях на поселенні Шестовиця (2009—2012), Виповзів (2010 — по теперішній час) та м. Седнів (з 2015).

Захистила кандидатську дисертацію «Керамічний комплекс Батурина XVII — початку XVIII ст.» у 2017 р., у цьому ж році отримала науковий ступінь кандидата історичних наук.

У 2018 р. пройшла стажування по програмі Польської комісії у справах ЮНЕСКО на базі Варшавського університету (Польща).

До сфери наукових інтересів (XVII—XVIIІ ст.) входить матеріальна культура доби пізнього середньовіччя та раннього модерну Північного Лівобережжя, у першу чергу різноманітні категорії керамічних виробів (посуд, кахлі, дрібна керамічна пластика).

Автор 27 наукових праць та розділу колективної монографії, присвяченої матеріальній культурі Батурина XVII—XVIIІ ст.

Дивитись на Google Scholar: scholar.google.com.ua.

Дивитись на Academia.edu: rambler.academia.edu.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи