Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Розкопки роменського городища на Чернігівщині завершила Мезинська археологічна експедиція Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Городище Свердловське 1 знаходиться поблизу с. Деснянське Коропського району, на територїі Мезинського національного природного парку. Дослідження пам’ятки здійснює експедиція Чернігівського університету з 2014 р.

Цього року були розкриті залишки споруди роменськогої археологічної культури із рештками печі. За знахідками давньоруської гончарної кераміки у черені печі споруду можна датувати Х століттям. Серед знахідок також фрагменти ліпних горщиків та сковорідок роменськоі культури, пряслиця, проколки та інші побутові речі.

Раніші періоди заселення пам'ятки представлені наконечниками скіфських бронзових стріл, фрагментами ліпної кераміки та грузил юхнівської культури, уламком пальчастої фібули. Майже усі ці предмети вдалось виявити у відвалах старого розкопу 1968 р.

«Городище Свердловське 1 репрезентує важливий та цікавий період в історії Подесення — перехід від племінного до державного устрою, що стався на межі І та ІІ тисячоліть. У результаті систематичних комплексних досліджень пам’ятки, що здійснюються протягом кількох польових сезонів, вдалось отримати нові дані, які дозволяють охарактеризувати матеріальну культуру та біогосподарську діяльність тогочасного населення регіону», — зазначила Олена Черненко, керівниця експедиції та голова Чернігівського осередку САУ.

Розкопки здійснено на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень» на замовлення Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського.

Фото: Олена Черненко

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Новини з Чернігівщини