Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Розкопки роменського городища на Чернігівщині завершила Мезинська археологічна експедиція Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Городище Свердловське 1 знаходиться поблизу с. Деснянське Коропського району, на територїі Мезинського національного природного парку. Дослідження пам’ятки здійснює експедиція Чернігівського університету з 2014 р.

Цього року були розкриті залишки споруди роменськогої археологічної культури із рештками печі. За знахідками давньоруської гончарної кераміки у черені печі споруду можна датувати Х століттям. Серед знахідок також фрагменти ліпних горщиків та сковорідок роменськоі культури, пряслиця, проколки та інші побутові речі.

Раніші періоди заселення пам'ятки представлені наконечниками скіфських бронзових стріл, фрагментами ліпної кераміки та грузил юхнівської культури, уламком пальчастої фібули. Майже усі ці предмети вдалось виявити у відвалах старого розкопу 1968 р.

«Городище Свердловське 1 репрезентує важливий та цікавий період в історії Подесення — перехід від племінного до державного устрою, що стався на межі І та ІІ тисячоліть. У результаті систематичних комплексних досліджень пам’ятки, що здійснюються протягом кількох польових сезонів, вдалось отримати нові дані, які дозволяють охарактеризувати матеріальну культуру та біогосподарську діяльність тогочасного населення регіону», — зазначила Олена Черненко, керівниця експедиції та голова Чернігівського осередку САУ.

Розкопки здійснено на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень» на замовлення Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського.

Фото: Олена Черненко

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Новини з Чернігівщини