Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Тут була «пам’ятка археології»: охоронний знак чи надгробок спадщини?

В Алушті перед початком будівництва готелю Редіссон САС у грудні 2009 року представники будівельної компанії знесли 380 кв. м. середньовічного поселення, яке стоїть на обліку (Комплекс средневековых памятников. Центр по производству керамики, поселения IX—X вв. (учетный № 505 / Р№ 4559). Наприкінці 2010 року з’явився звіт Рескому з охорони культурної спадщини, про те, як вони оштрафували забудовника. Наразі інформація знята з їхнього сайту. Навесні 2010 року С. Теліженком були проведені археологічні дослідження в цьому місці, проте зруйновану пам ’ятку археології вже не повернеш.

Сергій Теліженко
30.11.2011

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: АР Крим Тут була «пам’ятка археології»: охоронний знак чи надгробок спадщини?