Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Пошуковий загін «Відродження» ДП «Волинські старожитності» передав до Ковельського історичного музею експонати, зібрані у зоні АТО – свідчення бойових дій на території України у наш час. Як зазначив Вадим Дорофєєнко – керівник загону, підполковник діючої армії, це необхідно у першу чергу для пам’яті про волинян, які воюють на Сході.Зокрема, передано до 40 листів на фронт нашим солдатам з різних куточків України і Європи, дитячі малюнки, бронежилети російські і сепаратистські,  3 українські прапори і 1 сепаратиський прапор м.Краматорська, шеврони і пагони сепаратистські і російські, шеврони українських підрозділів, підвіски, кулеметну стрічку, шолом сталевий українського десантника з кулевими отворами, шолом командира сепаратистського загону «Призрак» з м. Слов’янська, фрагмент обгорілого СКС і АК74, підствольний гранатомет,  тубус РПГ-18, тубус ПЗРК «Ігла», міна-обманка для знищення мирного населення, дерев’яний корпус протитанкової міни, саморобний міномет та інше – всього близько 100 експонатів. «За кожною такою знахідкою, - говорить Дорофєєнко, - стоїть своя історія. Колись розповім. По війні.»

Прес-центр ДП «Волинські старожитності»

Листи на фронт Листи на фронт
Листи на фронт Шеврони ворога
Шеврони ворога Шеврони ворога
Страшні експонати Передача експонатів
Передача експонатів

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Ви знаходитесь тут: ATO ЕКСПОНАТИ З АТО ПЕРЕДАНО ДО КОВЕЛЬСЬКОГО МУЗЕЮ