Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Археологія і давня історія України, 2024, 3 (52)

Археологічний простір Північного Причорномор’я.

У випуску заплановано розглянути питання аналізу археологічно-культурного простору та ввести до наукового обігу нові результати досліджень археологічних пам’яток від енеоліту до часів давніх слов’ян і Русі. Вітаємо статті, присвячені проблемам аналізу нових археологічних джерел і виявленню алгоритмів освоєння культурного простору в різні історичні періоди. Також чекаємо нові розвідкові й розкопочні матеріали, що дозволять наповнити сучасним археологічним контекстом терени півдня Східної Європи. Окремий розділ випуску заплановано присвятити пам’яткам Середнього Побужжя від часу енеолітичних пам’яток (Кукутені — Трипілля) до городищ доби заліза.

Основні теми: археологія трипілля, доби бронзи, доскіфського та скіфського періодів, антична археологія, археологія давніх слов’ян, пізньосередньовічні пам’ятки степової смуги, трактування археологічних об’єктів та просторових структур виявлених на супутникових знімках.

Відповідальні особи: Ю. В. Болтрик ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ), М. П. Павлова ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Імовірний обсяг: до 60 д. а.

Номер журналу: 3 (52), 2024.

Імовірний термін подання матеріалів: до 1 березня 2024 р.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Ви знаходитесь тут: Бібліотека Журнал "Археологія і давня історія України"