Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Археологія і давня історія України, 2024, 3 (52)

Археологічний простір Північного Причорномор’я.

У випуску заплановано розглянути питання аналізу археологічно-культурного простору та ввести до наукового обігу нові результати досліджень археологічних пам’яток від енеоліту до часів давніх слов’ян і Русі. Вітаємо статті, присвячені проблемам аналізу нових археологічних джерел і виявленню алгоритмів освоєння культурного простору в різні історичні періоди. Також чекаємо нові розвідкові й розкопочні матеріали, що дозволять наповнити сучасним археологічним контекстом терени півдня Східної Європи. Окремий розділ випуску заплановано присвятити пам’яткам Середнього Побужжя від часу енеолітичних пам’яток (Кукутені — Трипілля) до городищ доби заліза.

Основні теми: археологія трипілля, доби бронзи, доскіфського та скіфського періодів, антична археологія, археологія давніх слов’ян, пізньосередньовічні пам’ятки степової смуги, трактування археологічних об’єктів та просторових структур виявлених на супутникових знімках.

Відповідальні особи: Ю. В. Болтрик ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ), М. П. Павлова ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Імовірний обсяг: до 60 д. а.

Номер журналу: 3 (52), 2024.

Імовірний термін подання матеріалів: до 1 березня 2024 р.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

YouTube-канал "Історія без міфів"
розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Ви знаходитесь тут: Бібліотека Журнал "Археологія і давня історія України"