Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Археологія і давня історія України, 2024, 4 (53)

Археологічний простір Північного Причорномор’я.

У випуску заплановано розглянути питання аналізу археологічно-культурного простору та ввести до наукового обігу нові результати досліджень археологічних пам’яток від енеоліту до часів давніх слов’ян і Русі. Вітаємо статті, присвячені проблемам аналізу нових археологічних джерел і виявленню алгоритмів освоєння культурного простору в різні історичні періоди.

Також чекаємо нові розвідкові й розкопочні матеріали, що дозволять наповнити сучасним археологічним контекстом терени півдня Східної Європи.

Два окремі розділи випуску заплановано присвятити:
1) відомим та невідомим пам’яткам на берегах колишнього Каховського водосховища;
2) пам’яткам Середнього Побужжя від часу енеолітичних пам’яток (Кукутені — Трипілля) до городищ доби заліза.

Основні теми: археологія трипілля, доби бронзи, доскіфського та скіфського періодів, антична археологія, археологія давніх слов’ян, пізньосередньовічні пам’ятки степової смуги, трактування археологічних об’єктів та просторових структур виявлених на супутникових знімках.

Відповідальні особи: Юрій Болтрик ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ), статті надсилати Ірині Тарасенко ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Чекаємо на Ваші праці до 31 жовтня 2024 року.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Бібліотека Журнал "Археологія і давня історія України"