Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Самохідна артилерійська установка. Саме такі асоціації може викликати абревіатура САУ в часи війни.
Кримські новини підготували ґрунтовний матеріал про археологію окупованого Криму. Спілка не раз виступала зі зверненнями про незаконні дослідження на окупованих територіях, що порушують українське і міжнародне законодавство.

Матеріал на часі, адже днями Україна направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення, яке стосується воєнних злочинів проти об’єктів культурної спадщини на тимчасово окупованій території. Культурні цінності, зокрема археологічні об’єкти, що перебувають у музеях АР Крим та м. Севастополь, є власністю держави Україна, національним багатством, невід’ємною складовою національного культурного надбання та охороняється як національним законодавством, так і міжнародним правом.

У документі наведені докази широкомасштабного руйнування і привласнення об'єктів культурної спадщини: Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора; Історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї — Ханський палац, Чуфут-Кале. Це також численні випадки незаконних археологічних розкопок та модифікацій культурних цінностей на тимчасово окупованій території півострова Крим, зокрема поселень Кермен-Бурун та Сиваг-Кермен. Ми вдячні ЗМІ за розуміння і суспільний розголос. Дякуємо також колегам, які з самого початку підтримували наші звернення і тим, хто починає розуміти цю проблему зараз.

https://qha.com.ua/po-polochkam-uk

Див. також Звернення ВГО «Спілка археологів України» до археологів Російської Федерації

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічна спадщина окупованих територій "Розкопки в окупованому Криму"