Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

На Житомирщині тривають дослідження давнього човна. Човен-добванка проходить етап розчистки, тож наразі обстежено лише загальні риси технології його виготовлення — способом вибивання порожнини у стовбурі дерева.

«Це перша знахідка човна на Житомирщині. Довбанка — дуже архаїчної форми, якою люди послуговувались від часів неоліту до ХІХ століття. На сьогодні це єдиний надійно задокументований човен з території Древлянської землі. Проте говорити про датування нашої знахідки поки що зарано. До якого б часу вона не належала — це унікальна річ для Полісся», зазначає Андрій Петраускас, керівник Житомирської археологічної експедиції ІА НАНУ та голова місцевого осередку САУ.

Цікава й історія виявлення човна. Кілька років тому місцевий житель, Володимир Іванович Дворецький, випадково надибав несподівану знахідку, обстежуючи колоди мореного дубу на березі Уборті. Володимир Іванович — бортник, який до сьогодні практикує традиційний промисел в його архаїчному вигляді, а також працює пасічником. Секрети бортництва він опанував у родинному колі, від свого батька, а нині традицію продовжує і його син — Іван Володимирович, якій презентував знахідку фахівцям Житомирської археологічної експедиції. Ось так носії традиційного ремесла та стародавній артефакт зустрілись на березі сучасної Уборті.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Човен, що приплив з минулого. Новини з Полісся