Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

На Житомирщині тривають дослідження давнього човна. Човен-добванка проходить етап розчистки, тож наразі обстежено лише загальні риси технології його виготовлення — способом вибивання порожнини у стовбурі дерева.

«Це перша знахідка човна на Житомирщині. Довбанка — дуже архаїчної форми, якою люди послуговувались від часів неоліту до ХІХ століття. На сьогодні це єдиний надійно задокументований човен з території Древлянської землі. Проте говорити про датування нашої знахідки поки що зарано. До якого б часу вона не належала — це унікальна річ для Полісся», зазначає Андрій Петраускас, керівник Житомирської археологічної експедиції ІА НАНУ та голова місцевого осередку САУ.

Цікава й історія виявлення човна. Кілька років тому місцевий житель, Володимир Іванович Дворецький, випадково надибав несподівану знахідку, обстежуючи колоди мореного дубу на березі Уборті. Володимир Іванович — бортник, який до сьогодні практикує традиційний промисел в його архаїчному вигляді, а також працює пасічником. Секрети бортництва він опанував у родинному колі, від свого батька, а нині традицію продовжує і його син — Іван Володимирович, якій презентував знахідку фахівцям Житомирської археологічної експедиції. Ось так носії традиційного ремесла та стародавній артефакт зустрілись на березі сучасної Уборті.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Човен, що приплив з минулого. Новини з Полісся