Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Археологічні дослідження. Ліворуч знизу — початок замурованої галереї від підземель Башти до Переправи міста

У Луцьку продовжуються археологічні дослідження віднайдених підземель Башти Чарторийських та Колегіуму єзуїтів.

Башта князів Чарторийських — єдина збережена башта Окольного замку Луцька

Це найбільше за часів Незалежності відкриття невідомих підземель оборонно-культового комплексу середньовічного Луцька зазначає Віктор Баюк, заступник директора Луцького заповідника, керівник Волинської археологічної експедиції ІА НАН України, науковий співробітник Охоронної археологічної служби України та голова Волинського відділення САУ.

Віктор Баюк під час досліджень Башти

Наразі, завершуючи розчистку підземель Башти (рубіж ХІV—ХV ст.), дослідники вийшли до засипаних та закладених аркових галерей, котрі поєднують нововідкриті споруди Башти із так само невідомими донині підземними спорудами Колегіуму єзуїтів (середина ХVІІ ст.). Ще більш вражаючим є відкриття замурованої вузької галереї з підземель Башти у напрямку Домініканського монастиря (середина ХVІІІ ст.) та берегу Стиру, до місця нещодавно локалізованої та попередньо дослідженої давньої переправи міста. Рухомий матеріал із заповнення підземель представляє все різноманіття пізньосередньовічного побуту: кераміка, скло, метали, різноманітні керамічні та цегляні декори та багато іншого. За кілька днів роботи у підземеллях Башти буде завершено, далі робота буде зосереджена на дослідженні віднайдених підземних споруд єзуїтського колегіуму та невідомої галереї оборонного призначення.

Засипаний перехід від підземель Башти до підземель Кляштору єзуїтів

Команду дослідників складають Охоронна археологічна служба України, Адміністрація Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки та Спілка археологів України. Роботи проводяться у складі проекту «Ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна» по Програмі транскордонного співробітництва Польща—Білорусь—Україна 2014—2020 «CBC Programme Poland—Belarus—Ukraine».

Керамічні декори каміну із заповнення підземель Башти;
Фрагмент англійського фаянсу із заповнення підземель Башти

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Археологічне відкриття у Луцьку