Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Експедиція «З варяг у греки» на чолі з Андрієм Петраускасом, головою житомирського осередка САУ, в травні планує закласти основу для нової репліки історичного човна. Попередній експеримент 2019 року мав успіх. Члени експедиції дійшли на лодії давнім річковим шляхом із Коростеня до Вишгорода.

Лодія — сучасна репліка старовинного судна, давній шлях — літописний. Саме ним йшли древлянські посли князя Мала до княгині Ольги. Дерев’яним транспортним засобом, найзручнішим шляхом у ті часи. У Вишгороді їх зустріли співробітники Вишгородського державного історико-культурного заповідника.

Будівництво лодії, здійснення переходу нею — далеко не єдині наукові експерименти цієї експедиції. В тому ж 2019 р. вона ініціювала висадження корабельного лісу. Саме так, дубів і сосен, з яких планують будувати репліки історичних суден. Асоціація ветеранів військово-морських сил України відкрила в Олевську дослідну ділянку, яка й буде майданчиком для подальших спостережень і експериментів. Ліс росте, лодія в робочому стані. А в експедиції багато планів. Вже зроблених експериментальних досліджень і археологічних відкриттів достатньо, аби відкрити музей стародавнього судноплавства. Діяльність експедиції — частина наукової програми Інституту археології НАН України, а також частина захоплень найширшого кола зацікавлених

На фото — репліка лодії і «зустріч древлянських послів». А також (станом на 2019 р.) Міністр культури Євген Ніщук, віце-адмірал, командувач ВМС України Сергій Гайдук, міський голова Олевська Олег Омельчук, директор ДП "Олевський лісгосп АПК" В'ячеслав Колодяжний на фоні стенду і молодогокорабельного лісу.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 5169 3305 1813 7077
Детальніше

Інтернет-ресурси

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
На сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Плани і здобутки науково-експериментальної експедиції