Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Експедиція «З варяг у греки» на чолі з Андрієм Петраускасом, головою житомирського осередка САУ, в травні планує закласти основу для нової репліки історичного човна. Попередній експеримент 2019 року мав успіх. Члени експедиції дійшли на лодії давнім річковим шляхом із Коростеня до Вишгорода.

Лодія — сучасна репліка старовинного судна, давній шлях — літописний. Саме ним йшли древлянські посли князя Мала до княгині Ольги. Дерев’яним транспортним засобом, найзручнішим шляхом у ті часи. У Вишгороді їх зустріли співробітники Вишгородського державного історико-культурного заповідника.

Будівництво лодії, здійснення переходу нею — далеко не єдині наукові експерименти цієї експедиції. В тому ж 2019 р. вона ініціювала висадження корабельного лісу. Саме так, дубів і сосен, з яких планують будувати репліки історичних суден. Асоціація ветеранів військово-морських сил України відкрила в Олевську дослідну ділянку, яка й буде майданчиком для подальших спостережень і експериментів. Ліс росте, лодія в робочому стані. А в експедиції багато планів. Вже зроблених експериментальних досліджень і археологічних відкриттів достатньо, аби відкрити музей стародавнього судноплавства. Діяльність експедиції — частина наукової програми Інституту археології НАН України, а також частина захоплень найширшого кола зацікавлених

На фото — репліка лодії і «зустріч древлянських послів». А також (станом на 2019 р.) Міністр культури Євген Ніщук, віце-адмірал, командувач ВМС України Сергій Гайдук, міський голова Олевська Олег Омельчук, директор ДП "Олевський лісгосп АПК" В'ячеслав Колодяжний на фоні стенду і молодогокорабельного лісу.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Плани і здобутки науково-експериментальної експедиції