Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Голова Луганського осередку «Спілки археологів України» С. А. Теліженко з 16 по 20 грудня 2019 року в рамках програми Cultural Vistas (Berlin, Germany) презентував своє дослідження, присвячене стану археологічної спадщини в умовах проведення військових дій у музейних закладах Луганської області. Зустрічі відбулися у Станиці Луганській, Міловому, Біловодську, Новопскові та Старобільську. Під час зустрічей робився наголос на важливості збереження археологічної спадщини та наводилися приклади її повної або часткової руйнації в результаті війни. Було підкреслено, що з початку військових дій на Луганщині у 2014 році, суттєво зросла й кількість незаконних пошукових робіт грабіжників археологічних пам’яток. Окремо було акцентовано увагу на проблеми щодо збереження археологічній спадщині через інженерно-технічне облаштування Державного кордону України (Проєкт «Стіна»). Наводилися приблизні цифри пам’яток археології, які потрапляють в зону будівництва на Луганщині. По завершенню презентацій відбувалися короткі, але жваві дискусії. Найбільшу аудиторію слухачів складали працівники культури, студенти, громадські активісти та представники місцевих ОТГ. Окрім того, відбулася зустріч з офіцерами СІМІС оперативного територіального угрупування «Північ», за результатами якої попередньо домовлено про співпрацю за напрямками інформування військовослужбовців ООС про археологічні пам’ятки та фіксації і картографування археологічних об’єктів, які постраждали в результаті війни.

Доповідь у Луганському обласному краєзнавчому музеї (м. Старобільськ)
Доповідь у Станично-Луганському краєзнавчому музеї

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Виступ С. А. Теліженка про археологічну спадщину в умовах проведення військових дій