Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Існує вже 50 або й більше повідомлень про знахідку рівно 50 років тому скіфської пекторалі. Нові інтерпретації, нові бачення і нові враження спалахують не лише на її ювілеї. Вітання усім, хто пам’ятає! ЗМІ переповнюються повідомленнями. Слово «пощастило» звучить найчастіше. Пощастило Борису Мозолевському, пощастило українцям, що їхня історія така багата, що інші українці до приходу археологів не знайшли і не вкрали. Пощастило і пекторалі, ясна річ. Не лише, що вціліла і залишається для нащадків у музеї. Ще й тому, що вчасно і гучно була презентована громадськості. І так хочеться, щоб у ЗМІ помічали й інші, не менш цінні пам’ятки археології.

Тим часом найсвіжіші інтерв’ю, відео і тексти, зокрема, з Юрієм Болтриком в Інституті археології НАН України можна почитати і побачити тут:

https://hromadske.ua/.../piv-stolittya-skifskij-pektorali...
https://localhistory.org.ua/.../prochitati-pektoral.../...
https://www.youtube.com/watch?v=8YcdTnLDNjM

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Ювілей знахідки пекторалі