Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Сьогодні в Музеї історичних коштовностей України відкрилася виставка до 50-річчя знахідки пекторалі. Недовгий час тут можна буде побачити повний контекст визначної археологічної знахідки. З найновішими реконструкціями коштовного кінського спорядження, оздобленого візка, одягу і прикрас не лише статусного похованого, а й супровідних речей, тварин і навіть людей.

І, звичайно, самі речі. Національний музей історії України й Інститут археології НАН України для створення виставки допомогли зібрати їх в одній локації знову. Це і прикраси, і кінське спорядження, фрагменти транспортного засобу, супровідного посуду, тощо.

На відкритті свої теплі слова організаторам виставки мали можливість сказати визначні гості, представники МКІП, НМІУ, Інституту археології НАН України, тощо. Видавництво «Мистецтво» презентувало нове яскраве в багатьох значеннях видання «Симфонія пекторалі». Дякуємо усім членам Спілки, які так чи інакше були причетні до створення ювілейної виставки. Досліджуючи, пишучи наукові роботи, ведучи облік матеріалів на зберіганні, готуючи численну документацію для передачі, прийому, тимчасового експонування археологічних предметів і, нарешті, продукуючи ідеї та підтримуючи ідеї колег. Підтримати їх можна також відвідавши пектораль найближчим часом.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Виставка до 50-річчя відкриття пекторалі