Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У Києві відбувся Установчий форум Експертної мережі Кримської Платформи. Незалежної мережі, тобто тієї, що не входить до жодної урядової структури. Сергій Теліженко, представник Інституту археології НАН України та Спілки археологів України, брав участь у заході.

Робочу групу «Культурна спадщина Криму» представляли Катерина Бусол та Денис Яшний. Доповідь Дениса Яшного була присвячена поточній ситуації з культурною спадщиною Криму у цілому та археологічною спадщиною зокрема. Він назвав основні ризики, викликані окупацією півострова.

Питання культурної спадщини було одним з кількох напрямів роботи Експертної мережі:
1) політика невизнання та санкції$
2) права людини та міжнародне гуманітарне право;
3) безпековий трек;
4) економіка та екологія;
5) культурна спадщина Криму;
6) гуманітарна політика;
7) відновлення прав корінних народів як інструмент деокупації Криму.

Автори фото: С. Теліженко, Т. Печончик

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Представник ВГО САУ на форумі Експертної мережі Кримської Платформи