В Археологічному музеї Інституту археології НАН України, для когось близькому, а для когось рідному — відбулася Зустріч із пресою Спілки археологів України. Говорили і показували:
• Підготовку до Дня археолога 15 серпня в польових умовах експедицій
• Стріми з польових досліджень, археологічної школи і перспективних туристичних об’єктів
• Коротеньку екскурсія Археологічним музеєм
• Анонси археологічних проектів до 30-річчя Незалежності України.
Відбулися прямі включення з різних точок України: з місць, де розкопки проводяться просто зараз, а також де вони завершилися успішними проектами з валоризації пам’яток.
1. Замок у м. Кам’янець-Подільський є відомим туристичним об’єктом, але археологічні дослідження тривають і відкривають нові сторінки його історії. Павло Нечитайло.
2. Дослідження в Ольвії тривають вже понад століття, але важливі сучасні підходи до перетворення цієї давньогрецької пам’ятки в справжній туристичний об’єкт. Роман Козленко.
3. У пересічному селі Черкаської обл. завдяки систематичним розкопкам давніх поселень, створено дослідницький і культурний центр. Реконструкторські проекти і події збирають сюди туристів з усієї України і з-за кордону. Владислав Чабанюк.
Інформували:
- Нещодавно САУ приєдналася до Експертної мережі Кримської платформи. Розкопки, які проводить зараз Російська Федерація на окупованій території, є незаконними з огляду на норми як вітчизняного, так і міжнародного законодавства.
- САУ продовжує боротьбу з пограбуванням об’єктів археології та легалізації цих дій у медійному просторі під різними назвами («сіра археологія», «скарбошукацтво»).
- Готується проект до 30-річчя Незалежності України, що презентуватиме найбільш цікаві результати досліджень українських археологів за останні 30 років.
- САУ активно залучає ветеранів до суспільно значущих проектів із захисту культурної спадщини. Ветерани серед дослідників керують археологічними школами, де навчають таких самих ветеранів, своїх побратимів і посестер, дослідницькій і пам’яткоохоронній роботі.
- Спілка археологів — це об’єднання фахівців і зацікавлених археологічними дослідженнями та давньою історією України. Ми відкриті до спілкування, консультацій і співпраці.