Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

В Археологічному музеї Інституту археології НАН України, для когось близькому, а для когось рідному — відбулася Зустріч із пресою Спілки археологів України. Говорили і показували:
• Підготовку до Дня археолога 15 серпня в польових умовах експедицій
• Стріми з польових досліджень, археологічної школи і перспективних туристичних об’єктів
• Коротеньку екскурсія Археологічним музеєм
• Анонси археологічних проектів до 30-річчя Незалежності України.

Відбулися прямі включення з різних точок України: з місць, де розкопки проводяться просто зараз, а також де вони завершилися успішними проектами з валоризації пам’яток.

1. Замок у м. Кам’янець-Подільський є відомим туристичним об’єктом, але археологічні дослідження тривають і відкривають нові сторінки його історії. Павло Нечитайло.
2. Дослідження в Ольвії тривають вже понад століття, але важливі сучасні підходи до перетворення цієї давньогрецької пам’ятки в справжній туристичний об’єкт. Роман Козленко.
3. У пересічному селі Черкаської обл. завдяки систематичним розкопкам давніх поселень, створено дослідницький і культурний центр. Реконструкторські проекти і події збирають сюди туристів з усієї України і з-за кордону. Владислав Чабанюк.

Інформували:
- Нещодавно САУ приєдналася до Експертної мережі Кримської платформи. Розкопки, які проводить зараз Російська Федерація на окупованій території, є незаконними з огляду на норми як вітчизняного, так і міжнародного законодавства.
- САУ продовжує боротьбу з пограбуванням об’єктів археології та легалізації цих дій у медійному просторі під різними назвами («сіра археологія», «скарбошукацтво»).
- Готується проект до 30-річчя Незалежності України, що презентуватиме найбільш цікаві результати досліджень українських археологів за останні 30 років.
- САУ активно залучає ветеранів до суспільно значущих проектів із захисту культурної спадщини. Ветерани серед дослідників керують археологічними школами, де навчають таких самих ветеранів, своїх побратимів і посестер, дослідницькій і пам’яткоохоронній роботі.
- Спілка археологів — це об’єднання фахівців і зацікавлених археологічними дослідженнями та давньою історією України. Ми відкриті до спілкування, консультацій і співпраці.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Прес-конференція до Дня археолога