Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

В Археологічному музеї Інституту археології НАН України, для когось близькому, а для когось рідному — відбулася Зустріч із пресою Спілки археологів України. Говорили і показували:
• Підготовку до Дня археолога 15 серпня в польових умовах експедицій
• Стріми з польових досліджень, археологічної школи і перспективних туристичних об’єктів
• Коротеньку екскурсія Археологічним музеєм
• Анонси археологічних проектів до 30-річчя Незалежності України.

Відбулися прямі включення з різних точок України: з місць, де розкопки проводяться просто зараз, а також де вони завершилися успішними проектами з валоризації пам’яток.

1. Замок у м. Кам’янець-Подільський є відомим туристичним об’єктом, але археологічні дослідження тривають і відкривають нові сторінки його історії. Павло Нечитайло.
2. Дослідження в Ольвії тривають вже понад століття, але важливі сучасні підходи до перетворення цієї давньогрецької пам’ятки в справжній туристичний об’єкт. Роман Козленко.
3. У пересічному селі Черкаської обл. завдяки систематичним розкопкам давніх поселень, створено дослідницький і культурний центр. Реконструкторські проекти і події збирають сюди туристів з усієї України і з-за кордону. Владислав Чабанюк.

Інформували:
- Нещодавно САУ приєдналася до Експертної мережі Кримської платформи. Розкопки, які проводить зараз Російська Федерація на окупованій території, є незаконними з огляду на норми як вітчизняного, так і міжнародного законодавства.
- САУ продовжує боротьбу з пограбуванням об’єктів археології та легалізації цих дій у медійному просторі під різними назвами («сіра археологія», «скарбошукацтво»).
- Готується проект до 30-річчя Незалежності України, що презентуватиме найбільш цікаві результати досліджень українських археологів за останні 30 років.
- САУ активно залучає ветеранів до суспільно значущих проектів із захисту культурної спадщини. Ветерани серед дослідників керують археологічними школами, де навчають таких самих ветеранів, своїх побратимів і посестер, дослідницькій і пам’яткоохоронній роботі.
- Спілка археологів — це об’єднання фахівців і зацікавлених археологічними дослідженнями та давньою історією України. Ми відкриті до спілкування, консультацій і співпраці.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Прес-конференція до Дня археолога