Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

15 серпня 2021 року на базі спільної археологічної експедиції Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка та Охоронної археологічної служби України в с. Михайлики на Полтавщині відбувся науково-практичний семінар «Сучасні реалії охорони та дослідження археологічних пам’яток України», до організації якого долучилася і Полтавський регіональний підрозділ ВГО «Спілка археологів України». Тематичний захід зібрав фахівців із Києва, Харкова, Полтави, Лубен та Опішні. Зацікавленість до заходу проявили й представники місцевої влади. Також варто зауважити, що до роботи наукового зібрання долучилися і студенти-археологи Полтавського Вишу. Одним із ключових питань в роботі семінару було налагодження співпраці із місцевими органами самоврядування в контексті охорони, збереження та валоризації археологічної спадщини.

За підсумками роботи семінару досягнуто домовленості про поглиблення співпраці між науковцями й об’єднаними територіальними громадами для запобігання грабунку і руйнування пам’яток, окреслено можливі шляхи вивчення та популяризації місцевої археологічної спадщини.

Програма семінару

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Сучасні реалії охорони та дослідження археологічних пам’яток України