Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

То як насправді має виглядати туристичний маршрут археологічними пам’ятками? Як зробити маршрут не про золото, а про скіфів? У Нікополі цими вихідними відкрили інсталяцію пекторалі до дня міста. Її одразу внесли до Національного реєстру рекордів України як найбільшу з усіх інсталяцій пекторалей. День міста відзначено, увагу громадськості привернуто, але мета інсталяції — дещо інша. Цей арт-об’єкт організатори бачать як перспективну точку в туристичних маршрутах скіфськими місцями.

Адже саме в Нікопольському районі розташована Товста Могила, де 50 років тому знайдено пектораль. Туристичний маршрут має охопити Нікопольський державний краєзнавчий музей з його скіфським лапідарієм, парк Бориса Мозолевського у м. Покров, місцевий музей і самі кургани. Можливо, в цьому величезний потенціал.

Та як показати туристам, що археологічна знахідка — це не так про сенсацію і не так про успіх, як про добре наукове підґрунтя? Бо лише завдяки тому, що знайдено пектораль внаслідок наукових досліджень (а не пошуків скарбів), вона і весь курган, де її знайдено, є надійним джерелом знань. Лише завдяки тому, що всі інші знахідки перед тим докладно фіксували і вводили в науковий обіг цілі покоління вчених – пектораль показує нам частину нашої історії, а не просто гарно виглядає.

Лише тому, що до музею вона потрапила після археологічних розкопок, а не будь-яким іншим шляхом — цьому джерелу інформації довіряють, нам довіряють. Широке коло захоплених пектораллю цікавиться, що пише про неї ЮНЕСКО. Тоді як біля будь-якої речі, вийнятої з землі скарбошукачем, ніколи не буде висловлювань будь-яких міжнародних організацій. Хіба з вираженням жалю.

Пектораль у новому образі на фото: Благодійний фонд "Нікополь туристичний". Сквер Молодіжний (парк ім. 80-ліття Дніпропетровської обл.) у м. Нікополь.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Пектораль у туристичному маршруті