Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Сьогодні, 19 вересня 2022 року на єврейському цвинтарі у Берліні був похований Яків Петрович Гершкович. Народився 21 серпня 1953 року в Києві. Перші кроки в археології зробив ще у шкільні роки — відвідував гурток археології Київського Палацу піонерів. Навчався на історичному факультеті Ташкентського Державного Університету, який закінчив з відзнакою в 1977 році. Того самого року почав працювати на посаді лаборанта в Інституті археології АН УРСР (згодом НАН України). Змінювалися посади (до 1986 р. лаборант, потім молодший та науковий співробітник, з 1999 — старший науковий, із 2017 — провідний), але установа стала місцем його роботи на все життя.

У 1993 році Я. П. Гершкович захистив кандидатську дисертацію «Сабатинівська культура Нижнього Подніпров’я і Північно-Західного Приазов’я», у 2017 році — докторську «Суботівське городище».

Багато часу приділяв польовій роботі, був учасником, згодом і керівником багатьох експедицій. Переважно польова діяльність Якова Петровича була пов’язана зі східними регіонами України.

У 2001, 2008, 2016 був стипендіатом Німецької служби наукового обміну (DAAD), Євразійського відділу Німецького археологічного інституту та Вільного університету, Берлін, ФРН; у 2003—2004 — стипендіатом Програми академічних обмінів iменi Фулбрайта, коледж Веллслі, Бостон, США.

Практично від початку заснування був активним членом ВГО «Спілка археологів України»: очолював Київський осередок, був членом Правління, заступником голови Правління, з 2018 — головою Правління ВГО «САУ»; автором «Кодексу етики професійного археолога». Мав понад 130 публікованих праць, серед яких монографії:
1999. Studien zur spätbronzeitlichen Sabatinovka-Kultur am unteren Dnepr und ander Westküste des Azovschen Meeres. Archäologie in Eurasien, 7. Berlin: Marie Leidorf, 108 S.
2016. Суботовское городище. Киев: Стародавній світ, 507 с.

У березні 2022 року вимушено залишив Київ і разом із дружиною тимчасово виїхав до Німеччини. Помер у Берліні 8 вересня 2022 року.

19.09.2022

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Сьогодні у Берліні поховали Якова Петровича Гершковича