Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

27 жовтня 2022 року в Інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності відбулася зустріч з Мареком Лемішем, науковим співробітником Національного інституту спадщини. «Документуючи війну. Охорона культурної спадщини постконфліктних територій як частина сучасних стабілізаційних операцій. Польські військові контингенти в Іраку та Афганістані 2003—2012».

У заході взяли участь представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Інституту археології НАН України, Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ВГО «Спілка археологів України» тощо.

Темою стало питання охорони культурної спадщини постконфліктних територій як частина сучасних стабілізаційних операцій. Під час зустрічі пан Леміш поділився власним практичним досвідом, який був отриманий за період роботи у складі миротворчого контингенту в Афганістані та Іраку. Спікер навів, як приклад, вдалі кейси щодо обліку, оцифрування та охорони цінних об'єктів культурної спадщини. Присутні змогли обговорити виклики та завдання, які постали перед фахівцями, через збройну агресію російської федерації, поділитися власним досвідом, отримали практичні поради.

Ця зустріч дає можливість не тільки виробити стратегію дій на даний час, а й окреслити план дій на майбутнє та об’єднати зусилля усіх зацікавлених сторін.

Організаторами заходу виступили: Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство культури та національної спадщини та Національний інститут спадщини у Польщі, ВГО «Спілка археологів України».

Дякуємо партнеру заходу Національному музею Революції Гідності за гостинність та технічну підтримку.

Запис доступний на сторінці Інформаційно-виставкового центру facebook.com/infocentre.maidanmuseum

28.10.2022


Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка "Документуючи війну." Марек Леміш про збереження культурної спадщини на постконфліктних територіях