Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

27 жовтня 2022 року в Інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності відбулася зустріч з Мареком Лемішем, науковим співробітником Національного інституту спадщини. «Документуючи війну. Охорона культурної спадщини постконфліктних територій як частина сучасних стабілізаційних операцій. Польські військові контингенти в Іраку та Афганістані 2003—2012».

У заході взяли участь представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Інституту археології НАН України, Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ВГО «Спілка археологів України» тощо.

Темою стало питання охорони культурної спадщини постконфліктних територій як частина сучасних стабілізаційних операцій. Під час зустрічі пан Леміш поділився власним практичним досвідом, який був отриманий за період роботи у складі миротворчого контингенту в Афганістані та Іраку. Спікер навів, як приклад, вдалі кейси щодо обліку, оцифрування та охорони цінних об'єктів культурної спадщини. Присутні змогли обговорити виклики та завдання, які постали перед фахівцями, через збройну агресію російської федерації, поділитися власним досвідом, отримали практичні поради.

Ця зустріч дає можливість не тільки виробити стратегію дій на даний час, а й окреслити план дій на майбутнє та об’єднати зусилля усіх зацікавлених сторін.

Організаторами заходу виступили: Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство культури та національної спадщини та Національний інститут спадщини у Польщі, ВГО «Спілка археологів України».

Дякуємо партнеру заходу Національному музею Революції Гідності за гостинність та технічну підтримку.

Запис доступний на сторінці Інформаційно-виставкового центру facebook.com/infocentre.maidanmuseum

28.10.2022


Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка "Документуючи війну." Марек Леміш про збереження культурної спадщини на постконфліктних територіях