Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Віднині у Путивлі є вулиця Олега Сухобокова (1937—2008) — видатного українського археолога-славіста, доктора історичних наук, дослідника історії цього літописного міста.

У 1979—1983 рр. очолювана Олегом Сухобоковим Лівобережна слов’яно-руська експедиція Інституту археології здійснила масштабні дослідження Путивля та його округи. Отримані результати дозволили обґрунтувати 1000-літню дату виникнення оспіваного у «Слові о полку Ігоревім» міста, а також певні аспекти його історії доби середньовіччя та раннього нового часу. Ці історичні періоди формування та розвитку Путивля та їх археологічне вивчення розкриті у фундаментальній монографії Олега Сухобокова та Світлани Юренко «Давній Путивль» (2019 р.), яка здобула високі оцінки української та зарубіжної наукової спільноти і читачів.

За значний внесок у дослідження історії міста Олегу Сухобокову було присвоєно звання Почесного громадянина Путивля (1989 р.) та нагороджено Дипломом і Почесною відзнакою «Золота Ярославна» (2000 р.).

З нагоди 85-річного ювілею науковця та в рамках дерусифікації Путивльська міська рада 22 грудня 2022 року ухвалила рішення про надання одній з вулиць міста імені Олега Сухобокова (колишня Чкалова).

Прикметно, що ця вулиця розташована в історичному середмісті Путивля поблизу археологічної пам’ятки — поселення «Молокозавод», яке також досліджував Олег Сухобоков.

Олег Васильович Сухобоков (1937—2008)

Вулиця Олега Сухобокова у м. Путивль на Сумщині

Поштові індекси вул. Олега Сухобокова у Путивлі

Монографія Олега Сухобокова та Світлани Юренко «Давній Путивль» (2019)

Художній конверт «Казацької пошти», присвячений Олегу Сухобокову та Світлані Юренко — дослідникам історії та почесним громадянам Путивля

27.03.2023
Артем Борисов

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка В Путивлі — на вулиці Олега Сухобокова