Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Розпочато співпрацю з Інститутом археології НАН України з вивчення ранньослов’янського вбрання ІІІ—VІІ ст. за матеріалами, що зберігаються у фондах музею.

У березні 2019 р. Сумський обласний краєзнавчий музей та Інститут археології НАН України уклали угоду про співпрацю у науковій, експозиційній та просвітницькій сферах.

У рамках планової теми «Матеріали до археологічного атласу України (слов’яни та їх сусіди в І тис. н. е.)» відділу археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України розпочато спільне вивчення матеріалів пізньоримської доби (ІІІ—V ст.) та епохи Великого розселення слов’ян (V—VII ст.) з колекції Сумського обласного краєзнавчого музею.

Першим етапом цієї роботи стало опрацювання трьох скарбів VII ст., виявлених на території Сумщини і переданих до фондів музею протягом останніх років. Наразі їх дослідження проводять кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України, член ВГО «Спілка археологів України» ЯРОСЛАВ ВОЛОДАРЕЦЬ-УРБАНОВИЧ та завідувачка науково-дослідного сектору археології Сумського обласного краєзнавчого музею, член ВГО «Спілка археологів України» ЛАРИСА БІЛИНСЬКА.

Джерело: museum.sumy.ua.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Інститут археології НАН України і Сумський обласний краєзнавчий музей: співпраця