Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Розпочато співпрацю з Інститутом археології НАН України з вивчення ранньослов’янського вбрання ІІІ—VІІ ст. за матеріалами, що зберігаються у фондах музею.

У березні 2019 р. Сумський обласний краєзнавчий музей та Інститут археології НАН України уклали угоду про співпрацю у науковій, експозиційній та просвітницькій сферах.

У рамках планової теми «Матеріали до археологічного атласу України (слов’яни та їх сусіди в І тис. н. е.)» відділу археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України розпочато спільне вивчення матеріалів пізньоримської доби (ІІІ—V ст.) та епохи Великого розселення слов’ян (V—VII ст.) з колекції Сумського обласного краєзнавчого музею.

Першим етапом цієї роботи стало опрацювання трьох скарбів VII ст., виявлених на території Сумщини і переданих до фондів музею протягом останніх років. Наразі їх дослідження проводять кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України, член ВГО «Спілка археологів України» ЯРОСЛАВ ВОЛОДАРЕЦЬ-УРБАНОВИЧ та завідувачка науково-дослідного сектору археології Сумського обласного краєзнавчого музею, член ВГО «Спілка археологів України» ЛАРИСА БІЛИНСЬКА.

Джерело: museum.sumy.ua.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Інститут археології НАН України і Сумський обласний краєзнавчий музей: співпраця