Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Прогулянка вечірнім Львовом. Площа Ринок.

Вже учетверте у Винниках у передмісті Львова Історико-краєзнавций музей м.Винники спільно із Спілкою археологів України збирає археологів, істориків і музейників. Цього разу тема семінару охоплювала питання сакрального і культового у археології — проблеми інтерпретації культових і поховальних пам’яток. Ця доволі широка і дискусійна проблематика зібрала більше семидесяти доповідей, представлених вченими із Інституту археології НАН України (Київ, Україна), Польської академії наук і мистецтв (Варшава, Польща), Томського державного університету (Томськ, Росія), Жешувського університету (Жешув, Польща), Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка (Київ, Україна), Інституту історії НАН Білорусі (Мінськ, Білорусь), ГО „Блакитний щит-Україна” (Торонто, Канада), Львівського національного університету ім.І.Франка (Львів, Україна), Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (Львів, Україна), Національного заповідника „Давній Галич” (Івано-Франківськ, Україна), ОАСУ у Кіровоградській обл. ІА НАНУ (Кіровоград, Україна), Одеського археологічного музею (Одеса, Україна), Харківської академії архітектури (Харків, Україна), Чорноморського філіалу Московського державного університету ім. М.Ломоносова (Севастополь, Україна), Національного заповідника „Херсонес Таврійський” (Севастополь, Україна), Краківського археологічного музею (Краків, Україна), Запорізького історичного музею (Запоріжжя, Україна), Центру археології Києва ІА НАНУ (Київ, Україна), Чернігівського державного педагогічного університету (Чернігів, Україна), Рятівної археологічної служби ІА НАН України (Львів, Україна), ДП „Подільська археологія” ІА НАНУ (Тернопіль, Україна), ДП „Волинські старожитності” ІА НАНУ (Луцьк, Україна) та ін. Наш семінар цього разу об’єднав учених із п’яти країн Європи, Азії і Америки.
Крім того до відкриття семінару було підготовано дві виставки у Історико-краєзнавчому музеї м.Винники — археологічну і фотоматеріалів „Сакральний світ очима Юліана Дороша.” Остання представляє фотороботи видатного українського фотографа і кінематографіста ХХ ст., на світлинах якого часто-густо збереглися пам’ятки, які вже є давно втраченими у поневіряннях між війнами і революціями.
За результатами семінару буде видано збірку наукових праць із статями по темах доповідей учасників семінару.

Евеліна Кравченко

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Ви знаходитесь тут: Новини Конференції Міжнародний науковий семінар „Культові та поховальні пам’ятки у Вісло-Дніпровському регіоні: проблеми інтерпретації”