Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 

Одна з найбільш міфологізованих людностей на теренах України — амазонки. Вигадки від досліджень у новому подкасті відділяє Оксана Ліфантій, кандидатка історичних наук, провідна наукова співробітниця Національного Музею Історії України — НМІУ.

Жінки-воїни, про яких давні автори оповідали більше, ніж могли знати насправді. Але археологічні сліди воїтельок є. Це поховання жінок зі зброєю. І їх понад 300. Одне з них дослідниця особисто розчищала і досліджувала. Локалізація легенд про амазонок не абсолютно точна і не остаточна, але все вказує на їх наближеність до Чорного моря.

Докладніше все дізнатись можна тут: Туди-Сюди #8 | Амазонки в українських степах

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Ви знаходитесь тут: Новини Лекції Амазонки в українських степах