Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

12 листопада цього року Інститут археології НАН України долучився до "Днів науки" з такою програмою:

Лекції:
І. Потєхіна "Таємниці трипільців з печери Вертеба: аналіз ДНК та краніологія"
Т. Рудич "Про що розповідає антропологія: населення території України у давньоруський час"

Демонстрації:
1. "Техніки виготовлення одягу в давні часи". Чарівна майстриня, одягнена у середньовічний костюм, продемонструвала відвідувачам деякі техніки виготовлення елементів стародавнього одягу.
2. "Світ давнього гончарства". На цій локації відвідувачі змогли дізнатися як ліпили та чим прикрашали давні горщики, а також які секретні інгредієнти використовували люди для зміцнення давнього посуду. Охочі змогли спробувати свої сили в якості стародавніх гончарів.
3. "Відчуй себе археологом!". Під час інтерактивного розкопу учасники змогли зануритися у атмосферу справжнього археологічного пошуку артефактів, відчути себе на розкопках та у археологічній лабораторії.
4. "Стародавня запальничка — що це?". На цій локації дітям було продемонстровано спосіб видобутку вогню за допомогою давньої "запальнички" — залізного кресала та кременю. Наступного року плануємо розкрити і інші способи видобутку цього "дару Прометея" нашими пращурами!
5. "Про що мовчать давні скелети". У ігровій формі маленькі відвідувачі ознайомилися з будовою людського скелету, а також змогли відчути себе його дослідниками, заповнюючи "щоденник антрополога".

Захід відбувся в Археологічному музеї за адресою: вул. Богдана Хмельницького 15.

У рамках заходу було також знято коротке інтерв'ю з відомим антропологом, кандидатом історичних наук Інною Потєхіною на тему дослідження решток стародавніх трипільців. Інтерв'ю можна переглянути на каналі youtube.com, Wild Fox.

Захід відбувся за підтримки ВГО "Спілка археологів України".

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Проєкт "КУЛЬТУРА / UCULTURE"
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Історія без міфів"
розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Ви знаходитесь тут: Новини Лекції Дні науки — 2017