Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

О. І. Смирнов, А. С. Островерхов. Гідроархеологія та історична географія північно-західного Надчорномор’я: досягнення, проблеми, перспективи. Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2021.

Монографія підбиває проміжні підсумки й окреслює перспективи досліджень у Північно-Західному Надчорномор’ї. Виокремлюються 5 типів гідроархеологічних пам’яток:
1) затонулі ділянки територій давніх городищ, поселень, доріг тощо;
2) портові споруди;
3) якірні стоянки;
4) випадкові знахідки;
5) артефакти.

Розглянуто історію гідроархеологічних досліджень на акваторіях Тендри, Кінбурну, Дніпровського та Бузького лиманів. Особливу увагу приділено підводним дослідженням на акваторіях Ольвії та Березані, Дністровського лиману та Нижнього Дністра, нижньої течії Дунаю. Невеличкий розділ присвячено аналізу умовно гідроархеологічних знахідок у курганах Північно-Західного Надчорномор’я залишків човнів та плотів.

Презентація відбудеться вже завтра, 26 жовтня о 17:00. У читальному залі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Українська підводна археологія святкує поповнення новим виданням