Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

О. І. Смирнов, А. С. Островерхов. Гідроархеологія та історична географія північно-західного Надчорномор’я: досягнення, проблеми, перспективи. Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2021.

Монографія підбиває проміжні підсумки й окреслює перспективи досліджень у Північно-Західному Надчорномор’ї. Виокремлюються 5 типів гідроархеологічних пам’яток:
1) затонулі ділянки територій давніх городищ, поселень, доріг тощо;
2) портові споруди;
3) якірні стоянки;
4) випадкові знахідки;
5) артефакти.

Розглянуто історію гідроархеологічних досліджень на акваторіях Тендри, Кінбурну, Дніпровського та Бузького лиманів. Особливу увагу приділено підводним дослідженням на акваторіях Ольвії та Березані, Дністровського лиману та Нижнього Дністра, нижньої течії Дунаю. Невеличкий розділ присвячено аналізу умовно гідроархеологічних знахідок у курганах Північно-Західного Надчорномор’я залишків човнів та плотів.

Презентація відбудеться вже завтра, 26 жовтня о 17:00. У читальному залі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Українська підводна археологія святкує поповнення новим виданням