Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Полтавська обласна військова адміністрація
Департамент культури і туризму
ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України
Полтавська археологічна експедиція
Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського
Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України»
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

Фотовиставка: «Полтава стародавня: Археологічна мозаїка міста»

21 вересня 2022 року об 11.00 годині в приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбудеться відкриття фотовиставки «Полтава стародавня: Археологічна мозаїка міста». Виставка присвячена результатам досліджень у м. Полтава Полтавської археологічної експедиції ДП «Науково-дослідного центру «Охоронної археологічної служби України» Інституту археології НАН України (керівник — кандидат історичних наук Юрій Пуголовок).

Міська археологія Полтави має відносно невелику історію. Однак за цей час вже здобуті виразні і важливі знахідки для комплексного вивчення її історії. В основу виставки лягли фотоматеріали, що фіксують сучасний етап археологічного вивчення стародавніх культурних нашарувань. У більшості ці дослідження пов’язані із зонами будівництва в історичному ареалі міста. Саме завдяки охоронним розкопкам у різних частинах Полтави археологам вдалося виділити межі поселенських структур скіфського часу, середньовіччя та ранньомодерної доби.

Для візуалізації результатів археологічних досліджень обрані матеріали, що ілюструють культуру і побут мешканців Полтави на різних історичних етапах. Головна увага зосереджена на знахідках середньовічної Лтави та ранньомодерної Полтави. Також подано знахідки, що належать більш давнім епохам, зокрема часу входження полтавських теренів до лісостепової частини Скіфії епохи раннього заліза.

Такою строкатою, мультикультурною і перспективною для подальших досліджень Полтава постала саме в останні роки. Епізодичні та невеликі розкопки попередніх часів поступилися місцем новим планомірним дослідженням та міждисциплінарним студіям. Розкопки таких пам’яток є перспективним вектором сучасної урбанізації, до якого має прагнути низка подібних історичних міст України. Матеріали урбаністичної археології та щільна стратиграфія вкотре переконують у важливості вивчення міста як особливого кроскультурного феномену.

Організатори:
Полтавська обласна військова адміністрація
Департамент культури і туризму
ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України
Полтавська археологічна експедиція
Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського
Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України»
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

21.09.2022

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Полтава стародавня: Археологічна мозаїка міста