Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

8 квітня 1921 р. народився відомий археолог Іван Гаврилович Шовкопляс. Досліджені ним верхньопалеолітичні стоянки — Мезин, Добраничівка, Радомишль, Фастівська — увійшли до археологічної скарбниці України. Здобуті ним при розкопках матеріали стали сюжетами для численних наукових розвідок вітчизняних та зарубіжних науковців. Виконані спільно з І. Г. Підоплічком реконструкції будівель із кісток мамонта стали окрасою експозиції Національного науково-природничого музею і родзинкою зарубіжних виставок. Організований ним Археологічний музей Інституту археології свого часу був єдиним подібним закладом та своєрідною сенсацією на теренах екс-СРСР.

Колектив Археологічного музею планував провести ряд заходів з нагоди сторіччя Івана Гавриловича Шовкопляса у 2021—2022 рр. Але… обставини непереборної сили завадили провести справжню «живу » конференцію та укласти повноцінний збірник…

Сьогодні потенційні автори боронять нашу Україну…

Ми зібрали невелику частину наукових розвідок, об’єднавши їх темою «Гравет та епігравет», власне тим сюжетом, до досліджень якого долучився і Іван Гаврилович Шовкопляс. Видання здійснено в журналі "Археологія і давня історія України".

Л. Кулаковська
8.04.2023

Перейти до перегляду

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Іван Гаврилович Шовкопляс