Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Шановні колеги!

У національному університеті «Києво-Могилянська академія» на базі магістерської програми «Археологія та давня історія України» відкрито кафедру археології (завідувач д. і. н., проф. В.І. Клочко). Переважна більшість викладачів кафедри — співробітники Інституту археології НАНУ. Курси з проблематики кам’яної доби читають Л. Залізняк, Ю. Кухарчук, О. Федорченко; енеоліту-бронзи — В. Отрощенко, В. Клочко, М. Відейко, С. Пустовалов, О. Шумова; раннього заліза — Ю. Болтрик; античності — А. Буйських, Р. Рейда; ранніх слов’ян — А. Скиба; Русі — А. Томашевський, М. Сагайдак, Ю. Козубовський; антропологію — І. Потєхіна, О. Козак; охорону пам’яток — Ю. Омельченко.

Тісні контакти з Інститутом археології НАНУ зробили кафедру головним джерелом кадрів для ІА НАНУ. Тридцять чотири наукові співробітники та аспіранти Інституту закінчили МП «Археологія» НаУКМА. Наша кафедра — це найкоротший шлях в археологію України. Більше половини її випускників працюють за фахом в археологічних установах чи в аспірантурі, а чотирнадцять захистили кандидатські дисертації. Майже 20 % активно діючих українських археологів — наші випускники.

Для підготовки археологів маємо аспірантуру, власну спеціалізовану бібліотеку, працює Археологічна експедиція НаУКМА, активно використо-вуємо бібліотеку, архів, фонди, музей Інституту археології НАНУ, експозиції музеїв Києва. Багаторічним спонсором програми є Інститут класичної археології Техаського університету США на чолі з проф. Д.Картером. Навчання безкоштовне. Університет надає гуртожиток.

Кафедра археології НаУКМА запрошує абітурієнтів для вступу на спеціальність «археологія». Бажаючі повинні мати диплом бакалавра або спеціаліста не обов’язково історика (перехресний вступ). Іспити з української, англійської та археології починаються 7 липня 2014 р. Пріоритет мають учасники археологічних експедицій, що мають уявлення про реальну археологію.

Шановні колеги! Просимо направляти перспективних молодих людей на нашу кафедру, яка відкриє їм найкоротший шлях в науку археологію.

Контактні телефони: 067-407-55-32 або 044-488-26-17 Залізняк Леонід Львович. Телефонуйте. Кафедра археології НаУКМА

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення У національному університеті «Києво-Могилянська академія» відкрито кафедру археології