Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Шановні колеги!

У національному університеті «Києво-Могилянська академія» на базі магістерської програми «Археологія та давня історія України» відкрито кафедру археології (завідувач д. і. н., проф. В.І. Клочко). Переважна більшість викладачів кафедри — співробітники Інституту археології НАНУ. Курси з проблематики кам’яної доби читають Л. Залізняк, Ю. Кухарчук, О. Федорченко; енеоліту-бронзи — В. Отрощенко, В. Клочко, М. Відейко, С. Пустовалов, О. Шумова; раннього заліза — Ю. Болтрик; античності — А. Буйських, Р. Рейда; ранніх слов’ян — А. Скиба; Русі — А. Томашевський, М. Сагайдак, Ю. Козубовський; антропологію — І. Потєхіна, О. Козак; охорону пам’яток — Ю. Омельченко.

Тісні контакти з Інститутом археології НАНУ зробили кафедру головним джерелом кадрів для ІА НАНУ. Тридцять чотири наукові співробітники та аспіранти Інституту закінчили МП «Археологія» НаУКМА. Наша кафедра — це найкоротший шлях в археологію України. Більше половини її випускників працюють за фахом в археологічних установах чи в аспірантурі, а чотирнадцять захистили кандидатські дисертації. Майже 20 % активно діючих українських археологів — наші випускники.

Для підготовки археологів маємо аспірантуру, власну спеціалізовану бібліотеку, працює Археологічна експедиція НаУКМА, активно використо-вуємо бібліотеку, архів, фонди, музей Інституту археології НАНУ, експозиції музеїв Києва. Багаторічним спонсором програми є Інститут класичної археології Техаського університету США на чолі з проф. Д.Картером. Навчання безкоштовне. Університет надає гуртожиток.

Кафедра археології НаУКМА запрошує абітурієнтів для вступу на спеціальність «археологія». Бажаючі повинні мати диплом бакалавра або спеціаліста не обов’язково історика (перехресний вступ). Іспити з української, англійської та археології починаються 7 липня 2014 р. Пріоритет мають учасники археологічних експедицій, що мають уявлення про реальну археологію.

Шановні колеги! Просимо направляти перспективних молодих людей на нашу кафедру, яка відкриє їм найкоротший шлях в науку археологію.

Контактні телефони: 067-407-55-32 або 044-488-26-17 Залізняк Леонід Львович. Телефонуйте. Кафедра археології НаУКМА

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення У національному університеті «Києво-Могилянська академія» відкрито кафедру археології