Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Шановні члени ВГО «Спілка археологів України»!

Цього року ми зробили багато, але далеко не все, що мали зробити, про що нам слушно нарікали на загальних зборах. Для того, аби результат нашого існування був відчутнішим, всім треба чітко усвідомлювати, що шлях від бажань до їх здійснення чималий, чарівної палички ще не винайдено. На жаль, суровою реальністю є те, що проблема грабіжників («чорних археологів»), обігу археологічних предметів на різного штибу торговельних площадках (від звичайного ринку до Інтернету), а також псевдонауки невмирущі. Але ми можемо і мусимо скоротити їх обсяг. Для цього треба вимагати суттєвих змін у чинному законодавстві держави. Це тривалий процес. Інша справа — наше особисте ставлення до цих ганебних явищ та їхніх представників.

Хай цей рік буде роком, коли кожен із нас подумає, чи завжди його дії та вчинки сприяють боротьби з тими, хто руйнує культурну та археологічну спадщину, хто став на слизький шлях наукових спекуляцій. ВГО «Спілка археологів України» у 2019 році докладе максимум зусиль, аби не виникали питання щодо цілей її існування. Але це завдання не тільки для керівних органів, але й для всіх осередків та їхніх членів.

Всіх вітаємо з прийдешнім Новим роком і бажаємо всім нових звершень та відкриттів, міцного здоров’я, нових знань та досвіду.

Голова ВГО «Спілка археологів України»,
доктор історичних наук Я. П. Гершкович

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення З Новим, 2019 роком!