Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

17 січня 2019 року на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка відбулася знакова подія, було проведено всеукраїнський круглий стіл «Українська археологія: здобутки, сучасний стан та перспективи» ініціатором проведення виступив навчально-науковий інститут історії та філософії СумДПУ ім. А. С. Макаренка.

Вперше за 30 років на Сумщині за одним столом зібралися провідні археологи з усієї України. Були присутні науковці з Києва, Ніжина, Полтави, Котельви, Сум; представники охоронно-археологічної служби, співробітники археологічних музеїв, учасники та керівники археологічних експедицій. Протягом засідання учасники обговорили основні проблеми, сучасний стан та перспективи розвитку археології на території Сумщини.

Під час своєї доповіді кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу раннього залізного віку інституту археології НАН України, член правління (відповідальний за роботу з регіональними осередками) ВГО «Спілка археологів України» Д. С. Гречко виступив з пропозицією створення сумського осередку ВГО «Спілки археологів України». Очолити сумський осередок було запропоновано кандидату історичних наук, старшому науковому співробітнику відділу раннього залізного віку інституту археології НАН України і за сумісництвом доценту кафедри історії України СумДПУ ім. А. С. Макаренка, Каравайку Дмитру Володимировичу. Його кандидатуру підтримали одноголосно. На посаду секретаря сумського осередку ВГО «Спілка археологів України» було висунуто випускника інституту історії та філософії СумДПУ ім. А. С. Макаренка, нині молодшого наукового співробітника відділу превентивної археології ДП НДЦ «Охоронно-археологічної служби України» А. А. Коржа. Присутні підтримали цю кандидатуру.

Таким чином 17 січня 2019 року було створено сумський осередок ВГО «Спілка археологів України».

Бажаємо плідної роботи по відродженню археології на Сумщині!

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Створено сумський осередок ВГО «Спілка археологів України»