Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У ході огляду 12 квітня секретар сумського відділення ВГО «Спілка археологів України» А. А. Коржем разом із завідувачем сектору охорони культурної спадщини та археологічних досліджень В. М. Єсіним виявили наслідки пограбування чотирьох курганів біля с. Великі Будки Роменського району Сумської області.

Пограбування здійснені впродовж 2020 року. Восени 2019 року, коли Є. М. Осадчий знімав план пам’ятки, пошкоджень іще не було. Ями розмірами від 1 × 1 до 1,5—2,5 метра. Глибиною більше 5 метрів! Висота пограбованих насипів від 0,5 до 5 метрів. На найбільшому пограбованому кургані зафіксовано отвори від бурів. На сьогодні оцінюються збитки та готується заява до правоохоронних органів.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини І знову проблемне Посулля