Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Це, напевно, дуже дивний збіг обставин, що кримінальну справу про розкрадання бюджетних коштів проти Василя Петрика відкривають саме тоді, коли він активно бореться проти піщаного кар’єру на Миколаївській фортеці. До того ж, обирається ідеальний спосіб тиску — утримування під вартою. Щоб людина добре подумала, чи хоче вона й далі йти проти приватної фірми, що планує займатися видобутком піску.

На своїй сторінці пан Василь вже давно привертав увагу до цієї справи: «Перше завдання моїх опонентів — через тиск, кримінальні справи змусити мене відмовитись від роботи над документацією щодо внесення Миколаївської фортеці до переліку пам’яток. Друге завдання — знищити мене як новопризначеного начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА. Все дуже просто: я — єдиний очільник цього управління за останні роки, який вийшов з середовища пам’яткоохоронців і готовий активно боротись за збереження кожної пам’ятки, а не домовлятись і погоджувати їхню забудову чи знищення» Миколаївська фортеця складається з комплексу споруд XIX—XX ст.: з 21 об’єкта. Після розголосу у Львівській обласній державній адміністрації інформації про те, що фортецю хочуть знищити заради облаштування піщаного кар’єру, ініціювали надання цьому об’єкту пам’яткоохоронного статусу. Розпочалось виготовлення необхідної документації. Здавалося б, вдала ситуація: захищати історичний об’єкт не коли вже по ньому екскаватори їздять, а коли лише планується його руйнування. І тут з’являється цей тиск. Півмільйона застави — і ви тимчасово вільні.

Це тиск не лише особисто на Василя Петрика. Ми усі маємо право на свою культурну спадщину. І ми маємо право його відстоювати.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини Тиск на пам'яткоохоронців