Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Від Миколи Ільківа, керівника Чернівецького підрозділу Спілки, отримано тривожний сигнал. В історичному ареалі Чернівців і одночасно буферній зоні об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ведуться несанкціоновані земляні роботи. Користуючись складною ситуацією в державі, "Чернівцігаз" під приводом аварійних робіт без звернення до місцевих органів охорони культурної спадщини (управління культури Чернівецької ОВА та управління охорони культурної спадщини Чернівецької міськради) і без дозволу на земляні роботи від Міністерства культури та інформаційної політики України вирішило повністю перекопати весь історичний ареал міста.

Попри обіцянки оперативно звернутися до археологів, швидкими темпами продовжують рити далі. Незаконні земляні роботи не вдалося зупинити й кількома викликами поліції безпосередньо під стіни ОВА, де все відбувається. Якщо раніше газовики пройшлися екскаватором по культурних нашаруваннях XVIII—XIX ст., то після чергових попереджень понищили нововиявлені кам'яні мурування з цегляним склепінням, рухаючись в напрямку старої частини міста XV—XVI ст. Міністерство культури та інформаційної політики України проінформовано про ці дії. Воєнний стан не скасовує чинне законодавство у сфері охорони культурної спадщини. Про це мають пам'ятати всі.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини Воєнний стан не скасовує чинне законодавство у сфері охорони культурної спадщини