Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Протягом осені у місті Дубні з ініціативи Історико-культурного заповідника під керівництвом Юрія Пшеничного були проведені археологічні розвідки. В результаті було обстежено чотирнадцять раніше відомих пам’яток та виявлено дві нові. Досліджені були території в районі райлікарні (урочище Палестина), звірогосподарства, автосервісу (біля готелю «Серпанок»), передмістя Вигнанка, Волиці, Сурмичів, Кемпи, підвісного мосту, Острова Дубовець (колишній Підборецький монастир) та острова Горбачин («стадіон Спартак»), а також довкола Дубенського замку. На них виявлено сліди поселень мідного віку, епохи бронзи, ранньозалізного віку, латенського та римського часів, слов’янського та давньоруського періодів, литовсько-польської доби. Серед знахідок експедиції — типовий масовий матеріал: керамічні вироби та знаряддя з кременю і каменю, атрибутовані за належністю до відповідних археологічних культур, які були поширені на території Дубенського краю в усі перечислені історичні періоди.
Засвідчено також два факти руйнування археологічних об’єктів несанкціонованими кар’єрами на острові Дубовець та в районі звірогосподарства. В першому випадку це об’єкти пізньосередньовічного (Підборецького) монастиря, які могли б дати унікальні знахідки для реконструкції його діяльності, в другому — господарська яма вельбарської культури римського часу (історичні готи).
Виявлення нових пам’яток показує, що процес формування картини археологічних пам’яток міста і його околиць є ще не завершеним. Разом з тим існує проблема бережного ставлення до пам’яток археології.

Прес-центр ДП «Волинські старожитності»
28.02.2012

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини Дубенські археологи знайшли дві поруйновані пам’ятки