17 жовтня 2014 року у Художньому музею м. Луцька відбулася зустріч з головою підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Олександром Бригинцем, організована управлінням культури Луцької міської ради.
У ході зустрічі було порушене широке коло питань охорони історико-культурної спадщини України. Насамперед було констатовано, що після революційних подій в Україні, створились нові умови для пам’яткоохоронної діяльності. Олександр Бригинець з власного досвіду знає стан цієї проблеми, оскільки тривалий час займався цією діяльністю як громадський активіст та депутат Київської міської ради. Тому він розуміє не тільки проблеми законодавчого забезпечення цієї діяльності, а й проблеми його практичної реалізації.
Звичайно, переважну більшість присутніх цікавило подальше вдосконалення законодавчої бази та фінансове забезпечення охорони пам’яток. Однак, Бригинець наголосив, що нині першочерговим завданням влади є завершення АТО і проведення внутрішніх реформ у державі. При цьому він наголосив, що такий «споживацький» підхід стосовно бюджетного забезпечення фінансування криється в далекому радянському минулому, нині потрібно шукати нові методи і способи збереження і вивчення історико-культурної спадщини. Слід ширше використовувати європейський досвід, зокрема у справі залучення інвестиційний коштів у збереження пам’яток з врахуванням особливостей самих пам’яток. Бригинець навів цікавий приклад Тараканівського форту, який розташований на європейській автотрасі і у свій час мав всі можливості стати великим туристистичним та культурним осередком. Однак в силу дії певних причин цього не відбулося, земля і досі належить до відання Міністерства Оборони України.
На зустрічі був присутній заступник директора ДП «Волинські старожитності» Сергій Панишко, який активно приймав участь у дискусії. Нажаль ні засоби масової інформації обласного центру, ні інші пам’яткоохоронні та громадські організації міста про зустріч з Олександром Бригинцем не були поінформовані, що не робить честі організаторам заходу.
Прес-центр ДП «Волинські старожитності»