Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

17 жовтня 2014 року у Художньому музею м. Луцька відбулася зустріч з головою підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Олександром Бригинцем, організована управлінням культури Луцької міської ради.

У ході зустрічі було порушене широке коло питань охорони історико-культурної спадщини України. Насамперед було констатовано, що після революційних подій в Україні, створились нові умови для пам’яткоохоронної діяльності. Олександр Бригинець з власного досвіду знає стан цієї проблеми, оскільки тривалий час займався цією діяльністю як громадський активіст та депутат Київської міської ради. Тому він розуміє не тільки проблеми законодавчого забезпечення цієї діяльності, а й проблеми його практичної реалізації.

Звичайно, переважну більшість присутніх цікавило подальше вдосконалення законодавчої бази та фінансове забезпечення охорони пам’яток. Однак, Бригинець наголосив, що нині першочерговим завданням влади є завершення АТО і проведення внутрішніх реформ у державі. При цьому він наголосив, що такий «споживацький» підхід стосовно бюджетного забезпечення фінансування криється в далекому радянському минулому, нині потрібно шукати нові методи і способи збереження і вивчення історико-культурної спадщини. Слід ширше використовувати європейський досвід, зокрема у справі залучення інвестиційний коштів у збереження пам’яток з врахуванням особливостей самих пам’яток. Бригинець навів цікавий приклад Тараканівського форту, який розташований на європейській автотрасі і у свій час мав всі можливості стати великим туристистичним та культурним осередком. Однак в силу дії певних причин цього не відбулося, земля і досі належить до відання Міністерства Оборони України.

На зустрічі був присутній заступник директора ДП «Волинські старожитності» Сергій Панишко, який активно приймав участь у дискусії. Нажаль ні засоби масової інформації обласного центру, ні інші пам’яткоохоронні та громадські організації міста про зустріч з Олександром Бригинцем не були поінформовані, що не робить честі організаторам заходу.

Прес-центр ДП «Волинські старожитності»

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини Зустріч з Олександром Бригинцем