Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

17 жовтня 2014 року у Художньому музею м. Луцька відбулася зустріч з головою підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Олександром Бригинцем, організована управлінням культури Луцької міської ради.

У ході зустрічі було порушене широке коло питань охорони історико-культурної спадщини України. Насамперед було констатовано, що після революційних подій в Україні, створились нові умови для пам’яткоохоронної діяльності. Олександр Бригинець з власного досвіду знає стан цієї проблеми, оскільки тривалий час займався цією діяльністю як громадський активіст та депутат Київської міської ради. Тому він розуміє не тільки проблеми законодавчого забезпечення цієї діяльності, а й проблеми його практичної реалізації.

Звичайно, переважну більшість присутніх цікавило подальше вдосконалення законодавчої бази та фінансове забезпечення охорони пам’яток. Однак, Бригинець наголосив, що нині першочерговим завданням влади є завершення АТО і проведення внутрішніх реформ у державі. При цьому він наголосив, що такий «споживацький» підхід стосовно бюджетного забезпечення фінансування криється в далекому радянському минулому, нині потрібно шукати нові методи і способи збереження і вивчення історико-культурної спадщини. Слід ширше використовувати європейський досвід, зокрема у справі залучення інвестиційний коштів у збереження пам’яток з врахуванням особливостей самих пам’яток. Бригинець навів цікавий приклад Тараканівського форту, який розташований на європейській автотрасі і у свій час мав всі можливості стати великим туристистичним та культурним осередком. Однак в силу дії певних причин цього не відбулося, земля і досі належить до відання Міністерства Оборони України.

На зустрічі був присутній заступник директора ДП «Волинські старожитності» Сергій Панишко, який активно приймав участь у дискусії. Нажаль ні засоби масової інформації обласного центру, ні інші пам’яткоохоронні та громадські організації міста про зустріч з Олександром Бригинцем не були поінформовані, що не робить честі організаторам заходу.

Прес-центр ДП «Волинські старожитності»

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини Зустріч з Олександром Бригинцем