Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Як повідомляє Головне управління ДФС у Закарпатській області, співробітники Закарпатської митниці вилучили горщик, який на думку експертів належить до пізньої бронзової доби. Предмет був виявлений в міжнародному експрес-відправленні, яке направлялось з України до Чехії. Зараз археологічну знахідку передали до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

За словами Юрія Пуголовка, старшого наукового співробітника музею-заповідника українського гончарства, заступника голови Всеукраїнського об’єднання Спілки археологів України, передача культурних цінностей до фондів музею — непересічна подія, адже таких виробів у колекції музею немає. “Стосовно того, що за легендою цей «горщик» зберігався у бабусі, в дідуся, і використовувався як попільничка, то скоріше за все, це не є правдивою інформацією. Стан збереження, і стан в якому горщик надійшов уже до археологів, вказує на те, що він походить, із якогось зруйнованого поховання у кургані. Бо такі цілі речі нечасто трапляються на поселеннях, або ж як поодинокі знахідки. Цей виріб належить швидше до категорії «кубіків», посуду для елітної частини населення.

Виріб займе чільне місце в експозиції нашого музею, і можливо, навіть уже цього року ми побачимо його на одній із виставок. Принагідно, хотілося б висловити подяку працівникам митниці, професійні дії яких не допустили вивезення культурних цінностей за межі країни”.

За матеріалами сайту zak.sfs.gov.ua

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини Закарпатські митники передали в музей унікальний горщик пізньої бронзової доби