Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Упродовж другої половини липня 2020 року в межах проєкту «Посилення спроможності професійної спільноти задля адвокації археологічної спадщини України» проводилось опитування членів ВГО Спілка археологів України.

Цілями опитування були:
- визначення зручних для колег способів комунікації всередині спільноти;
- визначення важливих для членів Спілки інформаційних повідомлень;
- визначення потреби в регулярних оффлайн та онлайн зустрічах членів САУ;
- визначення потреби у навчальних заходах для членів САУ;
- отримання актуальних контактів членів Спілки для створення внутрішньої бази даних членів САУ.

Було отримано близько 90 відповідей, що складає майже половину відносно розісланої кількості анкет. Враховуючи польовий сезон, це можна вважати доволі високою активністю. Отримані відповіді дозволяють прослідкувати доволі чіткі тенденції у комунікаційних запитах спільноти (цифри закруглені):
більшість опитуваних отримує інформацію через офіційний сайт САУ (61 %);
ФБ сторінку САУ (62 %);
ФБ групу САУ (55%)
хоча, враховуючи існуючу наразі плутанину між цими ресурсами, до співвідношення двох останніх показників треба ставитися обережно;
через електронні листи від голів місцевих осередків отримує інформацію лише близько 1/3 опитаних (33 %)
це свідчить про низьку ефективність цього каналу, який досі вважався одним з основних засобів внутрішньої комунікації спільноти.

Переважна більшість (66 %) вважає, що отримує достатньо інформації про діяльність САУ.

Однак, це твердження входить в протиріччя з подальшими відповідями, а саме:
регулярні повідомлення про діяльність САУ хотіли б отримувати 94 % опитуваних.

Серед найзручніших способів внутрішньої комунікації були названі персональні розсилки на електронні адреси (72 %) та закрита ФБ група (66 %).
Наразі обидва канали є новостворюваними і ще не запрацювали повною мірою.

За змістом найактуальнішою інформацією для членів САУ є новини про діяльність САУ та анонси подій для професійної спільноти (по 87 %), а також інформація про можливості для членів професійної спільноти (79 %). Менш значущою, але все ж доволі високою, є актуальність інформації що містить розсилку драфтів різних документів від імені САУ (56 %) для їх обговорення в межах спільноти.
Така статистика свідчить про відсутність виразної потреби майже половини опитуваних членів САУ в обговоренні документів, що публікуються від імені Спілки, тобто активної включеності в її діяльність. Натомість потреба в отриманні інформації є набагато виразноішю.

Серед запропонованого переліку форматів зустрічей членів САУ, перевага віддається звичному формату — конференціям (70 %). Також високою є зацікавленість у регулярних зустрічах на рівні місцевих осередків (43 %) та зустрічей членів спільноти за тематичним принципом (58 %).

Високою є зацікавленість членів спільноти у підвищенні поінформованості через тренінгові курси по пошуку проєктного фінансування (68 %), проєктному менеджменту (47 %) та підвищенню рівня юридичної обізнаності (44 %).

Більшість опитаних (91 %) не заперечує, аби інформація про існуючі проєкти / професійну діяльність спілчан поширювалася у тому числі через канали комунікації Спілки. Однак приблизно половина з них (46 %) хоче, аби перед публікацією інформації це узгоджувалося з дослідником.
Тому важливо визначити яким чином має відбуватися це узгодження.

Позитивним можна вважати той факт, що 37 % опитаних готові долучитися до підготовки та обговорення Стратегії. Ще 52 % не визначилися, але просять включити їх до розсилки документа.

Серед пропозицій по покращенню внутрішньої комунікації цікавими / актуальними / новими є такі:
- Прохання налагодити чітку комунікацію із регіональними керівниками. І виходячи з цього дізнатися стан речей для подальших дій.
- Більше спілкуватися, обмінюватися досвідом, допомагати у справі збереження археологічної спадщини. Кажуть, зло більш організоване. Треба нам усім згуртуватися, щоб змінити ситуацію.
- Більше спілкування на вирішення спільних проблем та їх реальне вирішення.
- Активізуватись.
- Для того щоб комунікувати необхідно зрозуміти для чого ;).
- Створення закритих груп у мережі для обговорення всіх тематичних питань спілки. Більше інформації про спілку для всіх членів.
- Гарно побудовано запитальник для членів спілки! Подальше впровадження та розширення запропонованих форм комунікацій дозволить реалізувати сформульовані у проекті завдання. Бажаю всім нам успіхів!
- Викласти у закритій групі на сторінці САУ в мережі фейсбук перелік всіх членів САУ з електронними адресами.
- Наразі з внутрішньою комунікацією все добре.

Дякуємо усім, хто взяв участь у анкетуванні та повідомляємо, що у період між 17-м та 20-м серпня 2020 року у форматі zoom-конференції для членів спільноти буде проведена презентація нових способів та каналів внутрішньої комунікації, розроблених з урахуванням ваших пропозицій.

Слідкуйте за оголошеннями на ресурсах САУ: офіційній сторінці https://www.facebook.com/AssosiationArchaeologistsUkraine/ та дискусійній групі https://www.facebook.com/groups/171886782952909/

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Ви знаходитесь тут: Новини Проєкти Як Спілчани хочуть комунікувати? Результати анкетування