Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 

Білан Ю.О., Солтис О.Б. Великий Курган ранньоскіфського часу на Київщині. [Наук. ред. канд. іст. наук, доц. О.М. Титова] — К.: Видавець Олег Філюк , 2014. — 64с.

Курган поблизу села Іванковичі Васильківського р-ну Київської обл. входить до групи поховальних старожитностей Києво-Черкаського регіону Дніпровського Лісостепового Правобережжя VII – першої половини VI ст. до н.е. Велика частина з них була розкопана ще в XIX ст. і наявна інформація, в силу недосконалості методики розкопок курганів такого рангу, неповна. На належному ж науковому рівні в зазначеному районі Правобережного Лісостепу досліджені лише два кургани, що відносяться до архаїчного часу: поблизу сіл Глеваха (розкопки О.І. Тереножкіна, 1949–1950 рр.) і Мала Офірна (розкопки Є.О. Петровської, 1964 р.). Сподіваємося, що, читачі, які ознайомляться зі змістом даної публікації, зможуть одержати найбільш повне уявлення про нову пам’ятку ранньоскіфського часу, яку було розкопано в Дніпровському Лісостеповому Правобережжі у 1994 р. Публікація враховує всі деталі дослідження – мапи, плани, речові матеріали та найбільш цікаві аналогії. В додатках наведено окремі спеціальні статті, присвячені дослідженню прикрас із складу поховального інвентарю, реставрації предметів керамічного комплексу, порівняльному аналізу курганів з поховальними спорудами шатрового типу та комп’ютерній реконструкції цього типу пам’яток.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Ви знаходитесь тут: Новини Публікації Білан Ю.О., Солтис О.Б. Великий Курган ранньоскіфського часу на Київщині