Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Шановні колеги!

Найближчим часом з’явиться збірник наукових праць «In Sclavenia Terra». Видання здійснене за фінансової підтримки Спілки археологів України, а також Державного Історико-Культурного заповідника «Межибіж», Архітектурно-археологічної експедиції ІА НАН України та НДЦ «Рятівна археологічна служба».

Збірник підготовлено у відділі археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України за матеріалами доповідей учасників секції «Археологія доби середньовіччя на теренах України» міжнародної конференції, що відбулася в жовтні 2015 р. в місті Меджибіж. Конференція була присвячена пам’яті І.І. Винокура і об’єднана під назвою «Етнокультурні процеси на півдні Східної Європи у І тис. н. е.».

У збірнику надруковано статті, присвячені проблемам археології слов’ян другої половини І тис. н. е. на території півдня Східної Європи. Опубліковано нові матеріали археологічних розкопок, дано аналітичні дослідження окремих категорій матеріальної культури (амфори, прикраси, культові речі) та окремим сферам господарського життя давніх слов’ян. В анонсі подано коротку інформацію про зміст збірника, а також резюме статей та дані про авторів. Приймаються попередні замовлення на друковані версії збірника.

Це пілотний проект відділу: сподіваємося, що він знайде підтримку з-поміж авторів і читачів і стане започаткуванням серії видань з проблем слов’янської археології передодня утворення Давньої Русі.

З повагою, Ярослав Володарець-Урбанович, Сергій Горбаненко

Переглянути анонс збірника можна за посиланням: academia.edu

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Ви знаходитесь тут: Новини Публікації In Sclavenia Terra