Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ханенківські антики. Історія архівної теки
Музей Ханенків запрошує на виставку

Виставковий проект є результатом дослідження унікальної збірки з 37 акварельних замальовок антиків з колекції Богдана та Варвари Ханенків. Тека з акварелями, перевезена до Києва з петербурзької квартири Ханенків, імовірно, до 1919 року та зберігалася в музеї. Певний час кольорові замальовки, імовірно, використовували як наочний матеріал. Збереженням акварелей у 1960-ті роках, вочевидь, слід завдячувати Фані Штітельман (1913 / 1914 — 1992) — дослідниці античних пам‘яток, яка на той час працювала в музеї та взяла малюнки на облік до фототеки відділу античного мистецтва. Вона також зберегла найбільш старовинну теку ханенківського часу, що сама по собі є документом доби. Однак після звільнення Фані Штітельман у 1971 році тека з акварелями потрапила до бібліотеки музею та на кілька десятиліть випала з уваги музейників. Її віднайшли під час систематизації бібліотечного фонду у 2015 році. Автором замальовок є відомий художник та музейний фахівець Мстислав Борисович Фармаковський (1873—1946) — брат відомого археолога Бориса Фармаковського. Більшість малюнків містять його підпис, окремі — монограму. Відшукати роботи М. Фармаковського в інших українських установах наразі не пощастило, пошук триває. На виставці представлені 37 акварелей роботи Мстислава Фармаковського із зображеннями антиків з колекції Богдана та Варвари Ханенків, а також автентичні та псевдоантичні предмети із зображених на рисунках, що збереглися у фондах музею до сьогодні.

У співпраці з САУ в рамках виставки планується проведення круглого столу з робочою назвою «Археологічні колекції в музеях: проблеми формування, збереження та фахової етики».

Кураторка виставки — Катерина Чуєва

Відкриття: 27 листопада, 17:00

Вхід на відкриття вільний

Виставка триватиме до 22 грудня 2019 р.

Вартість квитків: 40 грн для дорослих, 20 грн для студентів, 10 грн для школярів та пенсіонерів.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Виставки Запрошуємо на виставку "Ханенківські антики. Історія архівної теки"!