Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму».

24 жовтня 2023 року в Полтаві відбулося відкриття виставки, створеної в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму».

Виставка присвячена видатним українським археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття. Ці науковці репрезентують репресовані покоління українських учених, які налічують десятки чи навіть сотні імен.

Полтава є другим після Києва містом, де відбулася презентація. На відкритті були присутні представники Інституту археології НАН України, ВГО «Спілка археологів України», музейники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та викладачі і студенти полтавських університетів. Виставка є актуальною з огляду на сьогоднішні реалії й час, коли вкотре відбувається знищення та пограбування культурних цінностей та викривлення історичних фактів.

Подія відбулася в рамках співпраці ВГО «Спілка археологів України» та Українського інституту національної пам’яті.

Виставка доступна для огляду в приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського.

31.10.2023
Ю. Пуголовок


Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Ви знаходитесь тут: Новини Виставки Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму, Полтава 2023